Ініціативи громадських та волонтерських організацій щодо правової допомоги учасникам АТО

Дата: 16.04.2015 Переглядів: 544

15 квітня у залі засідань Ірпінської міської ради відбувся круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів осіб, які беруть/брали участь в АТО та членів їх сімей», організований Українською фундацією правової допомоги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проекту «Створення мережі безоплатної правової допомоги особам, які беруть/брали участь в АТО та членам їх сімей».

З метою обговорення актуальних проблем та потреб учасників АТО і членів їх сімей та розроблення механізму забезпечення кваліфікованої правової допомоги, у заході взяли участь представники штабу АТО у місті Ірпінь, адвокати, які ведуть справи АТО м. Ірпінь та Київської області, представники Координаційної волонтерської ради при Київській обласній державній адміністрації, громадяни України, які брали участь у АТО, психологи, представники громадських та правозахисних організацій, державних органів влади, Центру правової інформації та консультацій м. Біла Церква.

Волонтери та правозахисники наголошують, що в умовах нового законодавства учасники АТО нерідко потрапляють у групу ризику соціально незахищених громадян. У зв’язку із цим, перед юридичною спільнотою постали нові виклики. Тому виникає питання створення в областях Бюро інформаційно-правової допомоги, до якого можуть звернутись учасники АТО та члени їх сімей для отриманняюридичної консультації. До речі, таке Бюро вже працює на базі громадської приймальні Української фундації правової допомоги у м. Ірпінь.

Від Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції участь в заході взяв заступник начальника управління, начальник відділу
соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації ветеранів
війни та учасників АТО Кукушкін Костянтин Миколайович.

image-1Костянтин Миколайович поінформував присутніх про напрями діяльності Служби та її результати. Наголосив, що працівники Служби є небайдужими і роблять все можливе, щоб допомогти нашим воїнам. Також висловив думку, що не варто протиставляти державну службу та громадський рух, потрібно співпрацювати один з одним. Учасники круглого столу обмінялись контактами та домовились про подальшу співпрацю.

Українська фундація правової допомоги висловила щиру подяку Державній службі у справах ветернаів війни та учасників антитерористичної операції в особі керівника відділу Костянтина Кукушкіна:

“Шановний пане Костянтине!

Українська фундація правової допомоги висловлює Вам свою подяку за участь у Круглому столі на тему: «Захист прав та інтересів осіб,які беруть/брали участь в антитерористичній операції та членів їх сімей»15.04.2015р.

Щиро сподіваємось, що Ваша участь у проведенні таких зустрічей сприятиме формуванню умов для надання якісної безоплатної правової допомоги особам,які брали/беруть участь в АТО та членам їх сімей.

З повагою,Виконавчий директор, Микола Сіома”