Іванківський ЦСПР: інформуємо й сприяємо вирішенню земельних питань учасників АТО

Дата: 06.07.2018 Переглядів: 43

Один з провідних напрямків роботи Іванківського центру соціально-психологічної реабілітації населення, що належить до сфери управління Служби, з учасниками АТО – це інформаційно-просвітницька діяльність.

З цією метою проводиться соціальне консультування (допомога у вирішенні соціальних питань учасників АТО та членів їх сімей), працює мобільний консульт-пункт з метою виїздів у села спільно з фахівцями Центру зайнятості і Бюро безоплатної правової допомоги, проводяться інформаційні зустрічі, збори, видається газета «Голос довіри», буклети, розміщується інформація на сайті ЦСПР та офіційній сторінці в Facebook. За роки роботи налагоджено ефективну співпрацю з вищезгаданими установами та Управлінням соцзахисту населення, військкоматом, громадськими організаціями, зокрема, з районною громадською організацією «Учасники бойових дій АТО». Останнім часом до партнерів приєдналося й Управління держгеокадастру в Іванківському районі, так як земельні питання є важливими для учасників АТО.

Наше спільне завдання – максимально сприяти забезпеченню соціальних гарантій учасників АТО, в тому числі – сприяти отриманню земельних ділянок. Завдяки активній роботі в цьому напрямку громадської організації «УБД АТО» та ЦСПР учасники АТО вже отримали 80 земельних ділянок під садівництво (0,12 га) у Феневичах та під ОСГ (особисте селянське господарство, 2 га) – 43 ділянки в  Ораному, 51 – в Обуховичах.

5 липня в Іванківському ЦСПР відбулися чергові збори учасників АТО для тих, хто ще не отримав земельну ділянку. Розроблена нова ділянка на території Дитятківської сільської ради. Цьому сприяла агрофірма “Дитятки”, яка обробляє поля на прилеглих територіях і зацікавлення у розширенні своїх площ. Тож вона готова взяти в оренду майбутні ділянки учасників АТО і всіляко допомогти їм в оформленні проектної документації.

На зборах обговорили наявні пропозиції з боку земельного відділу, з боку орендарів, перспективи щодо ділянок під ОСГ. Бажаючим отримати землю в Дитятках була надана допомога в написанні клопотань про виділення земельних ділянок та підготовці пакету документів, роз’яснені можливості та договірні умови передачі земель в оренду.

Звичайно, не всі бажаючі змогли бути присутніми на зборах: хтось продовжує військову службу, хтось зайнятий на роботі (вахтовий метод, зміна), дехто має проблеми з транспортним сполученням, за когось  прийшли мама чи дружина, щоб отримати необхідну інформацію, решта поінформовані в телефонному режимі щодо земельної пропозиції. Як зазначив голова ГО «УБД АТО» Віктор Красюн: «Іванківський район – найбільший за площею в Україні. Тож наші учасники АТО всі 100-відсотково мають отримати передбачені Законом земельні ділянки, і ми над цим працюємо. ГО та ЦСПР завжди готові надати вам інформацію та допомогу».

Про це інформує заступник директора Іванківського ЦСПР Людмила Шелест