Курси з перепідготовки військовослужбовців за програмою Україна-НАТО відкрито у Хмельницькому

Дата: 27.09.2018 Переглядів: 331

26 вересня у гарнізонному  будинку офіцерів відбулась урочиста церемонія відкриття регіональних курсів професійного навчання військовослужбовців Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації Хмельницького національного університету за програмою Україна-НАТО з перепідготовки військовослужбовців.

Серед 26 слухачів курсів є військовослужбовці, які звільнені в запас, так і ті, хто планується на звільнення. Більшість – учасники антитерористичної операції.

Навчання відбудеться за спеціальністю «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення та телебачення».

На урочистій церемонії були присутні менеджер програми Україна- НАТО з перепідготовки військовослужбовців, консультант Управління з питань політичних відносин і політики безпеки Крістофер Штаудт,  заступник голови облради Валерій Лесков,  проректор з науково-педагогічної та наукової  роботи ХНУ, директор Хмельницького центру перепідготовки, доктор економічних наук Михайло Войнаренко, головний спеціаліст Центрального міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Микола Климюк, представники обласного військового комісаріату.

НАТО надає підтримку Україні у виробленні стабільних та ефективних програм, спрямованих на соціальну адаптацію військовослужбовців, звільнених у відставку або у запас, а також включених в план звільнення зі Збройних Сил України (у тому числі, демобілізованих учасників АТО).

Однією з таких програм є програма з перепідготовки військовослужбовців. Відповідно до мети програми, діяльність Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації включає перенавчання на цивільні спеціальності осіб, звільнених з лав Збройних Сил України, та надання допомоги у їх профорієнтації та пошуках роботи.

Нагадаємо, що з 2006 року за підтримки Трастового фонду НАТО «Партнерство заради миру» у Хмельницькому центрі перепідготовки та соціальної адаптації перепідготовку на 500-годинних курсах  пройшли   2129 осіб, а 1139 осіб успішно працевлаштовані за допомогою центру, а також організовано перепідготовку та допомогу в працевлаштуванні 816 особам на 350-годинних курсах та 30 особам на 100-годинних курсах.