Київ живе, він вдячно пам’ятає…

Дата: 06.11.2017 Переглядів: 60

Шановні ветерани, шановні кияни!

Вже 74 роки кожного листопада столиця України – славетне місто
Київ – відзначає свято свого визволення від нацистських загарбників.

В цей день ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих фронтовиків, віддаємо данину поваги й шани колишнім підпільникам і партизанам, оборонцям та визволителям рідного міста.

Впродовж 778 днів наше рідне місто було окуповане ворогом. Головні події у битві за Київ розгорнулися наприкінці вересня – на початку жовтня 1943 року. Київ палахкотів вогнищами і безперервними вибухами. Бої за місто були настільки кривавими, що за свідченням учасників, земля була повністю всіяна трупами радянських і німецьких солдатів, а незлічені воронки від снарядів і бомб заповнювала кров.

Битва за Київ стала виявом масового героїзму. Поруч з солдатами бились з ворогом партизани і підпільники – другий фронт. За героїзм і мужність 17,5 тис. воїнів-визволителів нагороджені орденами і медалями, 668 з них – званням Героя Радянського Союзу.

Безперечно, ця великомасштабна операція стала центральною подією в битві за Україну.

Колектив Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції вітає всіх ветеранів із вікопомною датою – Днем визволення Києва від нацистських загарбників! Разом із вами радіємо цій світлій події, яку 74 роки тому, 6 листопада 1943 року, наша армія подарувала жителям столиці України. Київ живе, він вдячно пам’ятає…

Щиро зичимо вам, дорогі ветерани та кияни, миру, спокою, благополуччя, злагоди і добра. Бажаємо впевненості у своїх силах і щасливому завтрашньому дні, творчих успіхів і трудових досягнень задля процвітання нашого рідного міста і єдиної незалежної України!

Вічна слава воїнам, що полягли в боях за свободу і незалежність України! Слава воїнам-переможцям!

Хай квітне наш рідний Київ! Слава Україні!

 

Колектив Державної служби України

у справах ветеранів війни та учасників

антитерористичної операції