Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз провела робочу зустріч з представницями “ООН жінки”

Дата: 10.04.2019 Переглядів: 78

Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз провела робочу зустріч з представницями “ООН жінки” щодо можливості співпраці в рамках програми з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”. Йшлося про можливість створення спільних з Міністерством у справах ветеранів програм для жінок-ветеранок.

На сьогодні в реєстрі Держслужби нараховується близько 5 тисяч жінок-ветеранок, учасниць АТО/ООС. Але зважаючи на те, що конфлікт триває, у підсумку ця цифра буде значно більшою.

«На мою думку, окремим напрямком співпраці могла б бути програма сімейної реабілітації, оскільки воїн, незалежно від статі, завжди повертається з війни іншим», – наголосила Ірина Фріз.

Міністр подякувала програмній спеціалістці проекту “Гендерна рівність у центрі реформ, миру та безпеки” пані Шруті Упадіай за вчасну пропозицію щодо надання експертів, які допоможуть впроваджувати спільні проекти з урахуванням гендерної перспективи та працювати над законодавчою і нормативною базою.

Також домовилися про включення представників ООН жінки до складу робочої групи, яка працює над новими законодавством, зокрема, щодо визначення статусу ветерана в Україні.

Крім іншого, обговорили перспективи співпраці у спільному проекті щодо перепрофорієнтації жінок-ветеранок та військовослужбовців, які планують звільнятися.

«На мою думку, робота з військовослужбовцями жінками має розпочинатися ще на етапі проходження військової служби, щоб у результаті, коли вони набувають статусу ветеранок, ми вже мали інформацію про них, а також про їх потреби, проблеми, стан здоров’я тощо», – додала Міністр у справах ветеранів.

Також під час зустрічі обговорили можливість впровадження пілотного проекту щодо програми декомпресії для жінок-ветеранок.