Міжнародне співробітництво у сфері протезування та психологічної реабілітації учасників АТО

Дата: 04.09.2015 Переглядів: 377

Зусилля провідних міжнародних організацій дозволяють Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції активно розвивати напрями протезування поранених бійців та психологічної реабілітації військовослужбовців – учасників антитерористичної операції.

4 вересня 2015 року в рамках програми міжнародної підтримки України відбулася зустріч керівництва Служби з делегацією фінських представників від всесвітніх неурядових організацій – лауреатів Нобелівської Премії Миру 1985 р. – “Лікарі за соціальну відповідальність” та “Лікарі світу за запобігання ядерної війни” за сприяння Фонду Гуманітарної Підтримки та Розвитку Міжнародної Асоціації миротворців Солдати Миру.

У складі фінської делегації – пані Ваппу Тайпале, посол миру з питань роззброєння та допомоги постраждалим, екс-міністр охорони здоров’я та соціальної політики, пан Ілкка Тайпале, посол миру з питань роззброєння та допомоги постраждалим, екс-депутат Парламенту, пані Каті Юва, керівник програм підтримки, пані Залла Назаренко, координатор програм у Східній Європі та Азії, пан Велі-Пекка Леппанен, координатор програми “Культура Миру”.

Службу представляли її Голова Артур Дерев’янко, помічник Голови Валерій Батенко, начальник відділу Наталя Грицунь, відповідальні фахівці з питань міжнародної діяльності Галина Прокудо та з питань взаємодії із ЗМІ Сергій Кириленко.

Артур Дерев’янко стисло розповів про напрямки діяльності Служби, зупинившись окремо на питаннях протезування постраждалих бійців АТО, психологічної реабілітації демобілізованих військовослужбовців, які повертаються з зони АТО. Він доповів про діяльність Служби у виконанні бюджетної програми протезування за кордоном, завдяки чого пораненим бійцям проводиться протезування та реабілітація у Німеччині, Італії, Австрії.

Про діяльність Служби у сфері психологічної реабілітації більш детально доповіла Наталя Грицунь, яка презентувала цей напрямок як один з найважливіших. Вона розповіла про роботу центрів соціально-психологічної реабілітації, які відносяться до сфери діяльності Служби, а також про деякі проблемні питання, з якими стикаються реабілітаційні заклади. Наталя звернула увагу гостей на необхідність всебічного інтегрування у суспільство кожного демобілізованого учасника АТО.

Представники фінської делегації, серед яких є лікарі-фахівці у питаннях психологічної реабілітації, поділилися досвідом Фінляндії у лікування та реабілітації ветеранів, розповіли, яку суттєву увагу приділяє уряд країни соціальним програмам. Вони презентували книгу “100 соціальних інновацій Фінляндії”, яка вийшла і українською мовою.

IMG_20150904_100113747-2

Наприкінці зустрічі сторони висловили впевненість у взаємній корисності обміну досвідом для вирішення суспільних питань.