На Хмельниччині відзначають 73-у річницю визволення України від фашистських загарбників

Дата: 27.10.2017 Переглядів: 432

Про відзначення історичної дати в обласному центрі Хмельниччини розповідає головний  спеціаліст Центрального міжрегіонального сектору Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Олександр Катеренчук:

Сьогодні, 27 жовтня, напередодні 73-ї річниці з Дня визволення України від фашистських загарбників, у Хмельницькому відбувся пам’ятний мітинг та покладання квітів на військовому кладовищі. Із 2009 року це св’ято відзначають 28 жовтня, в день остаточного вигнання нацистських військ за межі сучасної території України.

Він нагадав, що воєнні дії під час Другої світової війни тривали на території України протягом 40 місяців – від 22 червня 1941 року до 28 жовтня 1944 року. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у 1941 – 1945 роках становлять від 8 до 10 мільйонів людських життів. 2,3 мільйони українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково на території України було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів людей. Також повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Підраховано, що загальні втрати економіки України у війні сягнули 40%.

Вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя у Другій світовій війні, прийшли ветерани, школярі, небайдужі хмельничани та керівники міста й області. З квітами в руках присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх українців, які полягли на фронтах у роки  Другої світової війни на території різних країн.

 

А напередодні, інформує представник Служби Олександр Катеренчук, 26 жовтня, в приміщенні Хмельницької обласної універсальної бібліотеки відбувся вечір вшанування визволителів, присвячений 73-й річниці визволення України.

Метою заходу було ознайомлення молоді з трагічними сторінками визволення України від німецьких окупантів; вшанування воїнів-визволителів, виховання у сучасної молоді почуття патріотизму та любові до рідного краю.

Молодим мешканцям і гостям міста розказали, якою ціною завойована перемога, яку ціну зазнав  український народ у тій страшній воєнній круговерті.  Кожен другий з тих, хто залишився у живих, повернувся додому інвалідом. Внесок українського народу у перемогу над фашизмом неоцінимий. З п’ятнадцяти фронтів, що діяли під час війни, більше половини були очолені маршалами та генералами, українцями за походженням. Серед них: командуючі фронтами С.К. Тимошенко, Р.Я. Малиновський, І.Д. Черняховський. Близько 2,5 млн. воїнів-українців нагороджені орденами та медалями, понад 2 млн. – удостоєні звання Героя Радянського Союзу, з них тричі удостоєний цього звання І.М. Кожедуб. Воїни-українці були визволителями народів Європи, вони штурмували Берлін.  Минатимуть роки, змінюватимуться люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття, але пам’ять про них житиме вічно.

Також під час заходу були показані кінохроніка воєнних часів, документальний фільм про визволення України, своїми спогадами поділився ветеран, учасник бойових дій – генерал-майор Бабак І. І.; виступили учасник бойових дій у Афганістані Садиков М.М.(голова міської ради організації ветеранів), Купратий В.І. (голова обласної ради організації ветеранів), представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Катеренчук О.Г., представники Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, учасники АТО, учень гімназії № 2, звучали  патріотичні пісні заслуженого діяча естрадного мистецтва України Флінти М.К. та відбулась презентація книжкової виставки «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення».