На Одещині «Сокіл» («Джура») – 2019 присвячена героям армії УНР та АТО

Дата: 18.06.2019 Переглядів: 240

14 червня на Одещині в урочистій обстановці відбулося нагородження переможців та закриття другого фінального (обласного) етапу змагань в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

На протязі 5 днів на базі оздоровчого закладу «Сонячний» тривали безкомпромісні та емоційні змагання серед 46 роїв з різних куточків області.

Команди роїв були об’єднанні в 4 сотні, які отримали почесні найменування на честь мешканців Одещини, що героїчно боролись за волю України в національно-визвольних змагань початку ХХ століття та сучасній російсько-українській війні. Так, 1-а сотня названа на честь Всеволода Змієнка, генерала-хорунжого, начальника штабу Одеської гайдамацької дивізії армії УНР; 2-а сотня – на честь В’ячеслава Кирилова (псевдо «Козак»), добровольця полку “Азов”, нагородженого орденом «За мужність» (посмертно);  3-я сотня – на честь отамана Семена Заболотного, організатора антибільшовицького повстанського руху на Одещині, командира полку «Чорних гайдамаків» армії УНР; 4-та сотня – на честь Миколи Руденко (псевдо «Рудік») старшого солдата 59-ї окремої мотопіхотної бригади, нагородженого орденом «За мужність» (посмертно).

Поспілкуватись та привітати рої на закритті обласного етапу гри разом із керівництвом  Одеської обласної державної адміністрації, матерями загиблих героїв на сході України Світланою Кириловою-Бурлаченко та Наталією Руденко прибув й представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Одеській області Микола Сторожук.

У своєму виступі Микола Сторожук від імені колективу Служби засвідчив щиру повагу учасникам заходу та зазначив: «Дивлячись сьогодні на вас, джури та помічники козаків, роблю висновок: ви змужніли та загартували себе, стали морально стійкими, відповідальними та сумлінно виконували Кодекс лицарської честі учасника гри. Ви отримали тут гарний досвід та навички, корисні поради від учасників бойових дій, тому прошу вас у своїх районах, ОТГ, містах та селах разом з вихователями – пропагувати, плекати та розвивати національні військово-патріотичні та історичні традиції козацького та гайдамацького війська. Бути поборниками єдиної, сильної та неподільної Української держави». За проханням виступаючого світлу пам’ять героїв за волю України вшанували хвилиною мовчання.

За підсумками проведення фіналу ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри перше місце посів рій “Молоде покоління” Широківського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітній навчальний заклад І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Маразліївської ОТГ Білгород-Дністровського району.

На закритті змагань учасникам вручали грамоти, подяки та дипломи. Голова ГО «Чорноморське Гайдамацьке З’єднання», учасник АТО Сергій Гуцалюк та таборова старшина – учасники АТО/ООС заохотили переможців та призерів пам’ятними монетами «100 років Акту Злуки УНР – ЗУНР» та грошовими винагородами. Також вони подарували пневматичні гвинтівки абсолютному чемпіону у стрільбі – Надії Паюл та рою «Аккерманська ватра» Білгород-Дністровського району, який виборов командну першість у стрільбі з пневматичної гвинтівки.

Було відмічено, що всі учасники гри продемонстрували добру фізичну підготовку, високі моральні якості, винахідливість, злагоджені командні дії та індивідуальні вміння.