На Одещині відкрито пам’ятник учасникам бойових дій “Меморіал Слави”

Дата: 08.10.2018 Переглядів: 68

Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко 5 жовтня під час робочої поїздки до Одеської області, в місті Болград взяв участь в церемонії відкриття оновленого Меморіалу Слави – пам’ятника учасникам бойових дій.

Пам’ятник споруджено на честь увічнення пам’яті воїнів, загиблих у Другій світовій війні та в зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

В заході разом з представниками органів державної влади, громадськості, військовослужбовців Болградського гарнізону взяли участь учасники АТО/ООС та учасники бойових дій на території інших держав, яким було надано почесне право першими разом Президентом України покласти квіти до підніжжя пам’ятника.

У своєму виступі Президент України особливо засвідчив повагу всім учасникам Другої світової війни. «На жаль, ветеранів тієї страшної війни з кожним роком все менше. Вік дає про себе знати. Так сьогодні, на жаль, за станом здоров’я у відкритті Меморіалу Слави, всупереч нашим очікуванням, не змогли взяти участь ветерани Юрій Якович Момін та Іван Васильович Коцюк. Давайте побажаємо їм многая літа», – сказав Петро Порошенко, а усі присутні підтримали оплесками його побажання ветеранам.

Президент України також подякував болградцям за мужність у захисті нашої країни від російської агресії та повідомив, що на сьогоднішній день 180 жителів Болградського району брали участь в АТО. Четверо з них героїчно загинули захищаючи рідну Україну. Присутні вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання: http://newsvideo.su/video/9451500

Автор пам’ятника Олександр Папанов поклав в основу свого творіння декілька символічних елементів. У центрі композиції знаходиться дерево життя. Його гілки та листя представленні у формі людських тіл та рук, які тягнуться до верху – до світу і сонця. Основою для нього служить розломлений у вигляді хреста куб, як символ землі і віри. Цей елемент конструкції розміщений в басейні круглої форми з водою як символом життя і нескінченності буття. У коріння дерева автор поклав велику відкриту книгу, що символізую історію, з викарбуваними  на ній словами – «Слава Україні! Героям Слава!».