Надійно вирішувати гуманітарні питання сьогодення

Дата: 21.11.2016 Переглядів: 74

16 – 17 листопада 2016 року у Києві відбулася Партнерська зустріч національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

03У події взяли участь керівники Товариства Червоного Хреста України, Іван Усіченко і Алла Хабарова, народні депутати, представники  центральних органів виконавчої влади, посольств зарубіжних держав, Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, 12 партнерських національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця і неурядових організацій. Від Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) у дискусіях зустрічі брали участь Валерій Аблазов і Сергій Козаченко. Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції представляв Володимир Мороз.

Учасники зустрічі обговорили гуманітарні виклики, з якими наразі стикається Україна, зокрема нагальні гуманітарні потреби вразливих громадян і тих, хто постраждав від збройного конфлікту на сході країни. Головний акцент присутні зробили на гуманітарній ситуації в трьох групах областей: у Донецькій, Луганській, у Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській і у Миколаївській, Херсонській та Одеській, адже саме там налічується найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб.

Значна увага була приділена оцінці викликів, які постають перед Товариством Червоного Хреста у наданні допомоги вразливим громадянам,  можливості якнайкраще забезпечити їхні найголовніші потреби – у продуктах харчування, теплому житлі й одязі, ліках, безпеці тощо. Ще одним важливим питанням стало покращення координації компонентів Міжнародного Руху – національних товариств, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

З початку збройного конфлікту на сході України завдяки підтримці партнерських національних товариств Товариство Червоного Хреста України значно покращило і розширило спектр допомоги незахищеним верствам населення, зміцнило свою спроможність надавати допомогу. Для ефективного виконання своєї гуманітарної місії Товариство наразі реалізує більше 20 спільних з партнерами проектів (це видача продуктових і фармацевтичних ваучерів, засобів гігієни, відбудова зруйнованого житла, психосоціальна підтримка, лікування та оздоровлення постраждалих від конфлікту тощо).

Про це повідомляє прес-служба УСВА і Товариства Червоного Хреста України