Нові технології протезування, ортезування та реабілітації в Україні

23 жовтня об 11.00 відбулася прес-конференція на тему: «Протезування, ортезування та реабілітація в Україні: нові технології, нові можливості та ISPO-Ukraine».
Організаторами прес-конференції виступили: Укрінформ, Науково-дослідний центр протезування, ортезування та реабілітації людей з особливими фізичними можливостями “Без обмежень” та ГО “Координаційний центр допомоги учасникам АТО”.
У проведенні прес-конференції взяли участь: Ірина Сисоєнко – народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, ініціатор створення ГО “Координаційний центр допомоги учасникам АТО”; Василь Шевченко – перший заступник Міністра соціальної політики; Артур Дерев’янко – голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції; Нагендер Парашар – директор НДЦ протезування, ортезування та реабілітації для людей з особливими фізичними можливостями «Без обмежень»; Хервін Сміт – доктор наук (Голландія); Надія Левченко – керівник ГО “Координаційний центр допомоги учасникам АТО”, запрошені та представники ЗМІ.
Артур Дерев’янко розповів, що Службою здійснюється щотижневий моніторинг учасників АТО, які потребують або забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації, у тому числі протезуванням та озвучив відповідну інформацію.
Повідомив, що для учасників антитерористичної операції законодавством визначено безоплатне протезування (ортезування) за кордоном виробами підвищеної функціональності (постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 518), на що державним бюджетом у 2014 році передбачено 150,00 млн гривень. Розмір грошової допомоги на протезування (ортезування) однієї кінцівки за кордоном не може перевищувати 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Наразі це складає 1 096 200 грн., а в окремих випадках цей розмір може бути збільшений, але не більше ніж у два рази.
Директор Науково-дослідного центру протезування, ортезування та реабілітації людей з особливими фізичними можливостями “Без обмежень” Нагендер Парашар представив нову голландську технологію куксоприймача, яку підприємство має намір впровадити в Україні.
Нова технологія куксоприймача, який у випадку наявності ліктьового суглоба легкий у користуванні і може мати в Україні масове використання, якщо вироблятиметься. Нагендер Парашар зазначив, що люди представляють його безкоштовно і будуть навчати наших лікарів. Він також схвально відгукнувся про намір НДЦ створити спільне з голландцями підприємство для запровадження нової технології в Україні.
По завершенню заходу, учасники прес-конференції обговорили подальші можливості для співпраці.