Одеса вшановує визволителів міста від нацистських окупантів

Дата: 11.04.2018 Переглядів: 222

10 квітня одесити та гості міста відзначили одне з головних свят славного міста-героя – День визволення Одеси від нацистських окупантів у роки Другої світової війни.

Звільнили Одесу у 1944 році війська 3-го Українського фронту під командуванням уродженця міста генерала армії Родіона Малиновського за підтримки Чорноморського флоту. За успішно проведену операцію зі звільнення міста 27 з’єднанням і частинам, які найбільш відзначилися при визволенні міста, було присвоєно почесне найменування «Одеських».

Святкування розпочалося 7 квітня проведенням традиційного щорічного міжнародного велоралі Поясом Слави «100 кілометрів за 10 годин» та туристичного переходу «100 кілометрів за 24 години». Маршрут змагань  пролягає вздовж лінії оборони Одеси 1941 року, а фініш відбувається біля Меморіалу героїчної оборони Одеси на 411-й береговій батареї. Стартували   220 «піших марафонців» та більше 2 тис. велосипедистів, зокрема, із Білорусі, Молдови, Китаю, США, Німеччини та Польщі. Перед початком змагань спортсмени поклали квіти до пам’ятника Невідомому матросу.

Детальніше читайте на сайті УНІАН

На честь святкування 74-ї річниці визволення Одеси відбулося урочисте покладання вінків та квітів до пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави в парку ім. Т. Г. Шевченко та до стели «Крила Перемоги» на площі Десятого квітня.

У рамках програми святкування, за ініціативи Одеських обласної та міської спілок ветеранів Афганістану та сприяння Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції відбулась піша хода в складі колони воїнів-інтернаціоналістів та учасників АТО від скверу «Героїв Небесної Сотні» до площі Десятого квітня з покладанням квітів до стели «Крила Перемоги» та вшануванням визволителів міста хвилиною мовчання, поклоніння коліна перед їх мужністю та героїзмом.

Відеорепортаж на 7 телеканалі.

Також протягом квітня в навчальних закладах, біблотеках міста проводяться урочисті зустрічі з героями війни, героями-підпільниками, екскурсії до музеїв, походи місцями бойової слави, концертні програми з виконанням пісень воєнних років, класні години «Пам’ять буде жити вічно!», «Уроки мужності», акцій «Ветеран живе поруч», виставок стінних газет «Завжди пам’ятаємо», «Шляхами Перемоги», «Тих днів не згасне слава» тощо.

Про відзначення знаменної для Одеси дати інформує завідувач Південного міжрегіонального сектору Служби Микола Сторожук