Пам’ятаємо Афганістан

Дата: 12.02.2019 Переглядів: 125

В Іванківському центрі соціально-психологічної реабілітації населення, що належить до сфери управління Служби, відкрилась фотовиставка з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

На виставці представлені документальні світлини війни в Афганістані та післявоєнного періоду з особистих фотоархівів наших земляків, які в ті часи виконували свій військовий обов’язок.

Неоголошена афганська війна глибоко врізалася у народну пам’ять, її відгомін ми відчуваємо й досі. Вона зачепила переважно прості родини селян, які й уявити не могли, що там чекає їхніх синів, через яке пекло їм доведеться пройти.

Будь-яка війна – це катастрофа, що нехтує найбільшою цінністю на землі – людським життям. Трьох земляків-іванківців  не дочекались їх рідні та друзі.

Ті ж солдати-афганці з Іванкова, яким пощастило вижити й повернутись до рідного дому, впорядковують рідну українську землю. Кожен із них найкраще розуміє цінність людського життя і сутність мирного існування, кожен знає, як боляче оплакувати втрати, кожен із них чесний перед власною совістю і світлою пам’яттю. Для кожного “Афган”  є незабутньою пам’яттю про суворі дні війни, про безкорисливу дружбу і  вірність військовому обов’язку.

Пройшли роки, заросли травою стежки в афганських горах. Але кожна свідома людина, яка втратила когось близького чи знайомого, питає себе іноді: “Чому? Заради чого гинули люди, чим все це виправдати? Та і чи можна це виправдати? Мабуть, ні…”

А кожної весни в афганських горах, так щедро политих кров’ю, зацвітають тюльпани. І красивішого видовища світ не знає. Вони стали символом, щорічним живим пам’ятником  і нагадуванням…

Про це говорили ведучі та учасники під час презентації фотовиставки.