Перепоховали рештки 31 бійця, які загинули у Другій світовій війні

Дата: 15.05.2018 Переглядів: 55

На кладовищі с. Городище Малинського району Житомирської області в суботу 12 травня 2018 року було перепоховано рештки 31 бійця, які загинули в роки Другої світової війни та за попередньою інформацією, частина військових, входила до складу Пінської флотилії. Бійці загинули в оборонно-визвольних боях 1941-1943 років поблизу Малина. На жаль вдалося встановити особу лише одного воїна – Сергія Максимовича Некрасова, 1921 року народження.

Пінська військова флотилія сприяла тривалому утриманню переправ через Дніпро і створенню оборони радянськими військами на його лівому березі. У серпні-вересні 1941 року Пінська військова флотилія брала участь в обороні Києва. 19 вересня 1941 року радянські війська залишили Київ. Нелегким був подальший бойовий шлях моряків флотилії. До кінця виконавши завдання, моряки підірвали свої кораблі і билися у складі оточеного угрупування.

Останній бій моряків-дніпровців відбувся 20 вересня 1941 року під Борисполем, коли вони, змітаючи бойову охорону супротивника, перейшли в контратаку, що фактично виявилася актом колективного самогубства. Німці впритул розстріляли практично два батальйони моряків, що не мали навіть артилерійської підтримки. Залишки зведеного загону були змушені відступити у Бориспіль залишивши на полі бою сотні убитих бойових товаришів. Поля між с. Іванків і Борисполем були покриті трупами моряків у чорних бушлатах.

Надалі моряки, які залишилися живими, разом з частинами Південно-західного фронту вели бої в оточенні, а пізніше невеликими групами і самостійно з боями пробивалися по ворожих тилах до лінії фронту, щоб повернутися до складу діючих флотів і флотилій. Саме одну з таких залишкових груп виявили пошуковці.

Пошукові роботи виконували члени об’єднань «Пошук», «Невідомий солдат» та «Вертикаль».

Після офіційної частини меморіального заходу священики відслужили заупокійну літію і супроводили домовини до місця поховання. Присутні поклали на могили вінки та квіти.