Перепоховання на збірному німецькому кладовищі

Дата: 11.10.2017 Переглядів: 149

10 жовтня 2017 року на збірному німецькому кладовищі біля с. Віта-Поштова відбулося урочисте перепоховання 5 німецьких солдатів, які загинули під час Другої світової війни та були поховані на Аскольдової могилі в м. Києві.

У заході взяли участь Президент Народної Спілки Німеччини з догляду за військовими похованнями пан Ф. Шнайдерхан, посол Німеччини в Україні пан Е. Райхель, перший заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції І. Мальцев, секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій
С. Шеремета, Голова правління ВГО “Союз “Народна пам’ять” Я. Жилкін, військові аташе та представники громадськості.

Довідково: Народна Спілка Німеччини з догляду за військовими могилами є гуманітарною організацією. За дорученням федерального Уряду вона займається збором даних про німецьких військових похованнях за кордоном, роботою по їх збереженню і догляду за ними. Народний Союз підтримує родичів в питаннях догляду за військовими могилами, консультує громадські організації та окремих осіб, здійснює міжнародне співробітництво в сфері догляду за військовими похованнями і сприяє організації міжнародних молодіжних зустрічей на місцях поховань загиблих і померлих.

Всього за два роки на Аскольдової Могили за допомогою Народної Спілки Німеччини пошуковцями було знайдено, ідентифіковано та перепоховано 1900 німецьких, 120 румунських та 41 італійських солдатів.