Перезахоронення бійців полеглих у роки Другої світової війни

Дата: 10.05.2017 Переглядів: 130

У день святкування 72 річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, на території Храмового комплексу в честь великомученика Артемія Антиохийського и Покрови Божої матері (с. Гатне Києво-Святошинського району, Київської області) відбулося перезахоронення бійців полеглих у роки Другої світової війни.

Участь у церемонії перепоховання взяли ветерани Другої Світової війни та члени їх сімей, учасники бойових дій у Афганістані, учасники АТО, представники громадських об’єднань, місцеві жителі.

Для перепоховання бійців полеглих у роки Великої Вітчизняної війни прибули військовослужбовці Васильківського гарнізону. Вони з військовими почестями перепоховали останки 30 воїнів – захисників Києва.

Під час пошуку серед 30 загиблих солдат і офіцерів працівники Археологічного патріотично-пошукового об’єднання «Дніпро-Україна» знайшли останки та особисті речі восьми воїнів 4-го полку повітряного спостереження, оповіщення та зв’язку.

Особисті речі полеглих воїнів передали рідним. Решту речей з підтверджувальними документами – до музею радіотехнічної бригади повітряного командування «Центр» Повітряних Сил ЗС України.

Речі, передані військовослужбовцям радіотехнічної бригади Повітряних Сил, були знайдені на місці бою в районі міста Березань під час оборони Києва у 1941 році при спробі виходу червоноармійців із оточення.