Представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції відвідали Київський госпіталь

Дата: 11.01.2019 Переглядів: 151

Представники Служби у Київській області Микола Перебойчук та Світлана Дроздовська вдруге з початку року в робочому порядку відвідали поранених учасників бойових дій АТО/ООС, які перебувають на лікуванні у травматологічному відділенні Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь».

Такі відвідування вже стали традиційними. Минулого року здійснено 30 виїздів до Військово-медичного клінічного Центру професійної патології особового складу Збройних Сил України (м.  Ірпінь, вул.11 Лінія, 1),   Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» (м. Київ, вул. Госпітальна, 18), Госпіталю для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна» МОЗ України в Пуща Водиці (7-лінія) та Київського міського госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної Війни в Пуща Водиці (4-а лінія, вул. Федора Максименка, 26), під час яких відвідано 309 поранених учасників антитерористичної операції, які перебували на лікуванні у згаданих лікувальних медичних закладах.

Посадовці, спілкуючись з пораненими бійцями, з’ясовували не лише стан здоров’я хлопців, умови їх перебування та лікування у згаданому медичному закладі, а й наявність проблемних питань соціального захисту для активного сприяння з боку Служби у їх вирішенні.

Одночасно представниками Служби надано консультативну допомогу, зокрема щодо роз’яснення прав учасників АТО на пільги гарантовані державою, а саме з питань оформлення статусів УБД та інваліда війни, порядку оскарження невидачі довідок, надання пільг на житлово-комунальні послуги, порядку постановки на квартирний облік та забезпечення житлом, земельними ділянками, санаторно-курортним лікуванням, отримання одноразової грошової допомоги у разі поранення, каліцтва, захворювання, контузії та які передбачені щорічні разові грошові допомоги. Одночасно з наданням усної консультативної допомоги усім бійцям вручені брошури “Пам’ятка учасникам АТО”.

Також доведено інформацію про наявність регіональних програм, направлених на соціальний захист учасників антитерористичної операції та порядок надання адресної матеріальної допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям у межах цих програм.