Представники Ізраїльської коаліції травми готові надати необхідні знання та навички українським фахівцям, які працюватимуть з ветеранами щодо їх психосоціальної адаптації після війни

Дата: 04.07.2019 Переглядів: 201

Можливості та формати подальшої співпраці з Ізраїльською коаліцією травми обговорили в Міністерстві у справах ветеранів. Під головуванням заступниці Міністра у справах ветеранів Оксани Коляди (Гаврилюк) відбулась нарада за участю представників міністерства, спеціалістів, психологів, що працюють в громадських об’єднаннях, медиків державних установ та членів Ізраїльської коаліції травми, яка працює з населенням, що постраждало від травм.

«Ми хочемо зрозуміти, хто готовий працювати з ветеранами та надати їм можливість вчитися, робити це якісно і фахово. Зокрема, ми плануємо створити на базі Національного центру захисту психічного здоров’я тренінговий центр саме для тих, хто буде надавати послуги ветеранам. Ізраїльські фахівці можуть бути залучені до напрацювань навчальних програм цього центру», – зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів.Під час наради українські фахівці державних та громадських організацій ознайомились із принципами роботи ізраїльських колег.

Ізраїльська коаліція травми  забезпечує догляд, консультування та проводить професійне навчання спеціалістів, розгортає регіональні програми готовності в різних країнах до надзвичайних ситуацій та реагує на кризи у всьому світі, пропонуючи допомогу у створенні екстрених служб, реабілітації та навчання.

Наразі представники коаліції висловили готовність вести навчальні програми та стажування в Україні для тих, хто активно співпрацює з ветеранами та членами їхніх родин.

«Наша коаліція намагається не відривати ветерана від стандартного його оточення і проводить реабілітацію в їх звичному середовищі, колі близьких. Ми знаємо, як швидко та ефективно допомогти не тільки ветеранам, а й великій кількості цивільного населення – це якраз і є перевага ізраїльського досвіду», – наголосив менеджер міжнародних проєктів Ізраїльської коаліції травми Макс Голденберг.

На сьогодні головними завданнями у співпраці з коаліцією травми є створення стандартизації загальної допомоги. Це має бути навчальна програма, яка буде складатися з навчальних модулів для кожного, хто готовий працювати з ветеранами та членами їхніх родин.

Інформує прес служба Мінветеранів.