Питання психічного здоров’я ветеранів розглядалося під час Національного круглого столу

Дата: 29.05.2019 Переглядів: 137

“Медична реформа для психічного здоров’я ветеранів” – такою була назва й тематика  Національного круглого столу, що відбувся 28 травня у Рівненській облдержадміністрації.  Ключовим питанням, яке обговорювали представники державних органів, експерти, а також представники програм «Building Integrity, Military Career Transition, Psychological Rehabilitation», посольства США в Україні, стало питання психічного здоров’я ветеранів, їх родин та сімей загиблих.

«Для нас важливо налагодити систему підготовки тих фахівців-психологів, які будуть працювати із ветеранами та членами їх родин. В Україні й зараз є люди, які надають такі послуги учасникам бойових дій, зокрема безкоштовно, але вони не завжди мають системний підхід та необхідні навички, тому ми маємо сприяти підготовці та навчанню таких спеціалістів», – наголосила у своєму виступі заступниця Міністра у справах ветеранів України Оксана Гаврилюк.

Участь у роботі круглого столу також взяв головний спеціаліст Західного міжрегіонального відділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Іван Тижук.

Під час заходу учасники презентували моделі співпраці громадських організацій щодо підтримки ветеранів, які проходять лікування або реабілітацію. Окрему увагу приділили питанням підтримки ветеранів, їх адаптації до мирного життя, а також сімей, які переживають втрату. Іноземні учасники ділилися досвідом запровадження реабілітації в міжнародних інституціях.

Підбиваючи підсумки засідання, учасники круглого столу учасники визнали необхідність масштабної профілактики психічних захворювань. Учасники підтримали ідею створення дорожньої карти сервісів допомоги ветеранам і їхнім родинам, а також запровадити національний Центр посттравматичного синдрому в Україні, на кшталт того, який діє у Сполучених Штатах.

Використано матеріали та фото з сайту Рівненської ОДА