Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців! Шановні учасники бойових дій на території інших держав!

Дата: 15.02.2016 Переглядів: 203

Сьогодні всі ми відзначаємо знаменну дату – 27 річницю виведення радянських військ з Афганістану. Традиційно разом з цією подією ми вшановуємо всіх учасників бойових дій на території інших держав.

Все далі й далі історія віддаляє нас від буремних подій афганської війни. Звісно, ми не вправі викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності, патріотизму і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок нашої Батьківщини, долею пов’язаних з війною!

Ця десятилітня війна принесла смерть у тисячі українських родин, цей факт, безумовно, має стати уроком для всіх, уроком для прийняття виважених та продуманих рішень щодо участі у різних військових конфліктах. Ми повинні пам’ятати, що “життя це – Божий дар і люди мусять зробити все, щоб цей дар плекати” (Святіший Патріарх Київський і всієї Руси України Філарет).
Понад 160 тисяч українців пройшли дорогою цієї війни, близько 3 тисяч додому так і не повернулись, ще понад 8 тисяч отримали поранення!

Нажаль приклад недалекоглядної загарбницької політики радянських вождів не слугує уроком для теперішнього керівництва Російської Федерації.

Майже 2 роки на сході нашої країни проходить антитерористична операція, яка насправді є, як і 27 років тому в Афганістані, неоголошеною війною. Зараз, як ніколи, є актуальним досвід воїнів-інтернаціоналістів, що проживають на території нашої держави. Війна навчила їх цінувати кожний прожитий день, любити рідних та ближніх, нести відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. В них є чому вчитись. Тому й не дивно, що багато хто з них бере участь в АТО, де демонструють іншим бійцям, як треба любити свою землю і свій народ! Я пишаюся тим, що живу в країні де панує патріотичний дух, де люди не байдужі один до одного.

Закликаю всіх схилити голови перед світлою пам’яттю полеглих побратимів та помолитись за тих, кому довелося воювати на території чужих країн!

Вічна пам’ять воїнам, які загинули, до кінця виконуючи свій військовий обов’язок.

Від себе та від імені Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції щиро вітаю воїнів-інтернаціоналістів, членів їх сімей,теперішніх захисників Батьківщини з Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав!

Бажаю вам і вашим родинам здоров’я, миру, злагоди, любові та достатку на довгі літа!