Сімейний відпочинок учасників АТО зі своїми родинами, як один з видів реадаптації

Дата: 30.08.2017 Переглядів: 143

Цього літа Бородянському центру соціально-психологічної реабілітації населення вдалося відкрити нову сторінку в питанні соціально-психологічної реадаптації учасників АТО, залучивши їх спільно з родинами до наметового табору сімейного відпочинку за програмою АА в одному із заповідних мальовничих куточків Чернігівщини.

Коли боєць АТО повертається додому, його радісно зустрічає родина, та вже незабаром звичайні життєві турботи – незалежно від статусу та військового звання – накривають з головою господаря дому, чоловіка, батька.  І так важливо, захопившись вирішенням побутових і матеріальних проблем, не втратити важливі родинні відносини й зв’язки. А тут ще й не рідко на заваді поверненню до мирного життя стають шкідливі звички й залежності, які чимдуж поглиблюють тріщини у взаєминах із близькими та рідними людьми. Як зупинити дії цих згубних тенденцій?

Фахівці соціально-психологічної служби Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації, що знаходиться у сфері управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції задалися цим питанням заздалегідь, відпрацювавши кейси відповідних запитів та потреб на методичних радах Центру. Спробували поглянути під іншим кутом на ситуацію і в результаті піврічної підготовчої роботи, в якій важливе місце посіла співпраця з учасниками АТО, що входять до складу Громадської ради Центру, волонтерської мережі та груп самодопомоги, – було відпрацьовано програму літнього табору сімейного відпочинку.

Літо вдалий період для спільного сімейного дозвілля особливо на природі. Наметове містечко в мальовничому екологічно чистому краї – чудова знахідка для маловартісного активного відпочинку усією родиною в оточенні однодумців.

Заповідна природа Чернігівщини, чисте повітря, родина та коло однодумців сприяють якісному одужанню, виходу із переживання травматичного досвіду, надають снаги віднайти внутрішній ресурс для подальшої роботи над собою, своїми переживаннями та душевними травмами.

Програма наметового табору «Сонечко», організованого членами товариства АА  України у с. Ведильці Чернігівської області, була насичена терапевтичними групами в поєднанні з  активним літнім відпочинком, спілкуванням у невимушеній атмосфері просто неба. Мабуть, немає кращих лікарів для душі й тіла,  як час та природа у співпраці з професійними психологами. У таборі була створена атмосфера, яка дозволила підняти навіть ті проблеми, що роками приховувалися глибоко в душі. Такий формат взаємодії дав можливість повернути теплоту і душевність  стосунків, яких так не вистачало, особливо після всього пережитого на війні.

Четверо бійців з нашого району, які вирішили відпочити зі своїми родинами і разом з тим покращити внутрішньосімейні стосунки, також стали учасниками цього табору. Для них була забезпечена супервізія, яку здійснював психолог Бородянського Центру СПР. Після повернення вони відверто ділилися своїми враженнями, відзначали ту теплу атмосферу у таборі, яка сприяла побудові простору для діалогу і порозуміння між членами сім’ї, створенню відчуття довіри, підтримки і відкритої комунікації в поєднанні зі змістовним і цікавим літнім відпочинком.

Відгуки бійців, які стали цьогоріч учасниками реабілітаційної програми табору сімейного відпочинку, стали хорошим підґрунтям для вдосконалення та продовження цього напрямку в перспективних планах Бородянського центру СПР на наступний рік.