Центри соціально-психологічної реабілітації населення надають методичну допомогу соціальним службам

Дата: 07.11.2018 Переглядів: 47

6 листопада центри соціально-психологічної реабілітації населення, що належать до сфери управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, з нагоди Дня працівника соціальної сфери провели методичну роботу із працівниками районних соціальних установ.

Так, у Києво-Святошинському ЦСПР відбувся практичний семінар для соціальних працівників територіального центру соціального обслуговування району «Соціальна робота: відновлення енергетичного балансу».

Під час заходу були презентовані інформаційні матеріали благодійного фонду  “Єврейсько-українська соціальна ініціатива” спрямовані на забезпечення підтримки літніх людей, їх здоров’я та безпеки.

Психологами та фахівцями з соціальної роботи центру було представлено інтерактивний блок «Що нам необхідно для щастя», психологічні та бодинамічні вправи, ігрові ситуативні заняття,  які можуть бути рекомендовані працівникам районних територіальних центрів соціального обслуговування для роботи та спілкування з людьми похилого віку. Було відзначено, що соціальні працівники – це самовіддані фахівці, які опікуються складними категоріями громадян – одинокими, сім’ями учасників АТО, внутрішньо переміщеними особами. Тому вкрай важливо запобігати їх емоційному вигоранню та нервовому виснаженню. Завдання психологів ЦСПР – підживлювати внутрішні ресурси соціальних працівників та вчити їх робити це самостійно.

Цього ж дня в Іванківському ЦСПР проведений семінар-тренінг “Згуртування команди” для психологів та соціальних педагогів району, які працюють в закладах освіти. Тренінг мав за мету згуртування команди соціально-психологічної служби, її налаштування на взаємодію та роботу з дітьми та сім’ями внутрішньо переміщених осіб та сімей учасників АТО.

Були використані матеріали проекту “Нам не байдуже” з акцентом на роботу в команді, представлені основні принципи такої роботи, підібрані та відпрацьовані динамічні вправи на згуртування команди.