У федеральній землі Нижня Саксонія відбулися урочистості з нагоди 70-річчя визволення концтабору Берген-Бельзен

Дата: 28.04.2015 Переглядів: 133

26 квітня у м. Лоххайде на території колишнього концтабору Берген-Бельзен відбулися урочистості з нагоди 70-річчя його визволення за участю керівництва держави та федеральної землі Нижня Саксонія (за інформацією Генконсульства України в Гамбурзі).

У своїй промові Федеральний президент Німеччини Йоахім Гаук застеріг світову спільноту від помилок минулого, акцентувавши увагу на необхідності дотримання принципів демократії, гуманізму, добросусідства та поважати права і свободи усіх без виключення націй та національних меншин.

Представники німецького політикуму, дипломатичного корпусу та громадських організацій поклали вінки і квіти до меморіалу загиблим в концтаборі в роки Другої світової війни жертвам нацизму, серед яких тільки на цьому місті покояться понад 10 тис. солдат – виходців з України.

Справжньою кульмінацією заходу став виступ 90-річної українки Анастасії Гулей з Києва, голови Української організації борців антифашистського опору (колишніх політичних в’язнів фашистських концтаборів), яка пройшла всі жахи Освенцима та Берген-Бельзена та зуміла дочекатися визволення 15 квітня 1945 року. У своїй емоційній промові вона закликала завжди пам’ятати про її загиблих товаришів та зробити все можливе, щоб подібні жахи ніколи в історії людства не повторилися.

А.Гулей дала інтерв’ю кільком німецьким ЗМІ і була в центрі уваги присутніх.
У траурних заходах взяли участь співробітники Генерального консульства України в Гамбурзі.