У Коростенському центрі соціально-психологічної реабілітації відбувся круглий стіл

Дата: 30.05.2015 Переглядів: 282

29 травня у Центрі соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи м. Коростень відбувся круглий стіл за участі представників соціальних служб міста та району, військового комісару Коростенсько-Лугинського ОРВК, військовослужбовців 30-ї об’єднаної механізованої бригади, бійців батальйону «Донбас», 26-окремої механізованої бригади, представників ГО «Братство ветеранів АТО Коростенщини», Коростенського Центру допомоги учасникам АТО, ГО «Спілки ветеранів афганської війни і воїнів -інтернаціоналістів», спеціалістів Управління праці та соціального захисту м. Коростеня та району, Центру соціальних служб в справах сім’ї, молоді та спорту з питань вирішення спільних проблем зумовлених поточною ситуацією в країні.

Посилення гострих стресових ситуацій, що виходять за рамки звичного людського досвіду, небезпечні для життя, учасники заходу вбачають у воєнних діях на Сході країни, наслідком чого є загибель великої кількості людей. Вирішення проблем психологічних розладів є першочерговим завданням ЦСПР населення спільно з учасниками АТО та ветеранами афганської війни, які мають значний досвід того, як поводитися в тій чи іншій ситуації, створення груп підтримки для подолання стресових ситуацій, допомога учасникам АТО та їх сім’ям повернутися до нормальних, звичних умов життя, адаптуватися в соціумі.

Директор Центру Сергій Вигівський поінформував учасників круглого столу про досвід роботи Центру та нові напрямки діяльності установи, надав інформацію стосовно підпорядкування закладу Державній службі в справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, в зв’язку з чим значно змінився акцент в роботі та розширилися пріоритетні напрямки діяльності. Кожен із спеціалістів Центру більш детальніше ознайомив учасників зі своєю роботою та досягненнями в сфері надання соціально-психологічних послуг та інших видів допомоги. Присутні розказали про свій внесок у загальнодержавну справу у боротьбі за територіальну цілісність держави та її незалежність.

Увагу учасників звернули до розробленої психологічною службою ЦСПР Комплексної програми психологічної реабілітації для ветеранів війни, військовослужбовців, учасників АТО, їх сімей. Ця програма – «Відродження. Повернення додому» – спрямована на психологічну реабілітацію ветеранів війни, мобілізованих та демобілізованих, учасників бойових дій. Тому й було вирішено запросити представників даної категорії виступити в якості експертів і внести свої пропозиції стосовно програми.

Практичні психологи познайомили всіх з методичною базою, теоретичними питаннями та способами вирішення проблеми. Присутні взяли активну участь в обговоренні проблемних питань, висловлювали свої зауваження, ідеї, активно співпрацювали з спеціалістами ЦСПР населення, надавали пропозиції та рекомендації.