У Запоріжжі працює виставка, на якій війна переосмислена мистецтвом

Дата: 30.03.2018 Переглядів: 98

Від 26 березня 2018 року у виставковій залі Запорізького обласного краєзнавчого музею експонується всеукраїнський мистецько-культурологічний проект «Військово-польовий арт».

Суть проекту – накласти прояви українського народного мистецтва на предмети, що мають суто військове походження: амуніцію, обладнання, засоби, привезені із зони АТО,  тобто перетворити військові предмети на арт-об’єкти та обереги з національною символікою.

Цей проект здійснюється за підтримки Адміністрації Президента України, а на місцевому рівні – за сприяння  голови облдержадміністрації Костянтина Бриля та участі  обласного краєзнавчого музею.

Ініціатор проекту, куратор виставки, віце-президент Асоціації «Україна – Франція», сержант поліції полку «Київ» ГУНП у Києві Павло Ротар розповів, що робота над проектом розпочалася ще в 2014 році. Працювали над виставкою понад 150 митців народного декоративно-прикладного мистецтва з різних областей України. Перша  виставка відбулась у центрі культури і мистецтв МВС України  у Києві в 2015 році, а тепер експозиція мандрує містами України.

 

 

 

 

 

В експозиції представлено понад 300 предметів – ящики від боєприпасів, гранатомети, гільзи, технічні засоби, прапори батальйонів, фотографії бійців із передової, – все це привезли із зони АТО, а майстри з усієї України перетворили на унікальні мистецькі витвори.

Виставку відвідали і представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО у Запорізькій області Тімур Книш і Костянтин Денисов.

Під час роботи виставки можна  взяти участь у різноманітних майстер-класах, на які запрошуються учасники бойових дій та члени їх сімей – кожної суботи о 13.00. Виставка триватиме до 14 квітня.

Використано інформацію Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.