Учасники АТО взяли участь у зустрічі Президентів України та Литви у Харкові

Дата: 10.06.2017 Переглядів: 91

9 червня 2017 року у місті Харкові відбулася зустріч Президентів України та Литви у рамках Дней Литви в Україні. У спілкуванні з президентами взяли участь 17 бійців-учасників антитерористичної операції з Харківщини та інших регіонів країни.

Зустріч пройшла за участю Міністра оборони України Степана Полторака, Глави Адміністрації Президента України Ігоря Райніна і голови Харківської обласної адміністрації Юлії Світличної.

Президент України Петро Порошенко подякував Далі Грібаускайте за допомогу, яку Литва надає Україні у важкі часи.

“З першої хвилини російської агресії, яка була розв’язана проти України, з перших днів незаконної анексії Криму ми відчували допомогу і підтримку наших друзів з Литви. Я вважаю, що величезне значення мала не тільки технічна допомога: нам поставлялася амуніція, зброя, одяг, медикаменти – ця допомога мала величезну символічність, – сказав Президент. – Коли ми опинилися у важкій ситуації, Литва першою запропонувала надати медичну допомогу для України. Ми це дуже цінуємо”.

Петро Порошенко також подякував учасникам АТО, які захищають суверенітет держави. “Героїчні українські війська звільнили дві третини Донбасу – Слов’янськ, Краматорськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Маріуполь і багато інших міст”, – зазначив Глава держави.

Даля Грібаускайте також висловила подяку українським воїнам, підкресливши, що вони захищають свободу не тільки своєї країни, а й усієї Європи.

“Зіткнутися в 21 столітті з військовою агресією сусідів було великою несподіванкою. Ми прекрасно розуміємо, що ви боретеся не тільки за свою свободу, а й за свободу всієї Європи. Тому допомогти вам є нашим обов’язком, адже ми розуміємо, який героїзм ви проявляєте. І я рада, що прості литовські громадяни за власною ініціативою надають допомогу українській армії через недержавні організації. Думаю, це найважливіше – допомога, яка йде від серця, – зазначила Президент Литовської республіки. – Ми і надалі готові приймати воїнів, яким потрібна медична допомога. Також готові допомагати армії всім, чим можемо”.

На знак подяки за допомогу в лікуванні та реабілітації українських солдатів учасники АТО вручили Далі Грібаускайте символічний подарунок, виготовлений власними руками – прапор Литви, зроблений з броні і куль.