Українські делегації ветеранів війни відвідали Угорщину, Білорусь та Латвію

Дата: 22.08.2017 Переглядів: 70

На виконання Плану заходів з підготовки та відзначення у 2017 році Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Службою організовано поїздки делегацій ветеранів війни України до Угорщини, Республіки Білорусь та Латвійської Республіки.

Делегація ветеранів (15 осіб – ветерани Другої світової війни, миротворці, учасники бойових дій в АТО) відвідала місця поховань воїнів загиблих в роки Другої світової війни 1941-1945 років на території Угорщини.

Заходи проведені в рамках поїздки відбулися під патронатом державного самоврядування українців в Угорщині, на чолі з його президентом Кравченко Ю. В. Від імені Служби колектив та співробітники цього органу отримали грамоти та подяки за активну роботу по зміцненню дружби між ветеранами України та Угорщини.

В рамках поїздки Надзвичайний та Повноважний Посол України в Угорщині Непоп Л. В. провела прийом делегації ветеранів. В ході зустрічі члени делегації розповіли про свою громадську діяльність в Україні, а також особисту участь в подіях Другої світової війни та інших локальних війнах. В свою чергу Посол розповіла про роль і місце українського дипломатичного представництва в Угорщині.

Перебуваючи в Угорщині учасники делегації відвідали історичні місця, поклали вінки та квіти до пам’ятників воїнам загиблим при визволенні Будапешту та м. Секешфехервар в період Другої світової війни.

Наступна делегація у складі якої були ветерани Другої світової війни та війни в Афганістані, учасники бойових дій на території інших країн та учасники антитерористичної операції відвідала Білорусь та Латвію.

У столицях цих країн представники делегації поклали вінки зі стрічками кольорів Державного прапору і квіти до пам’ятників воїнам-переможцям у Другій світовій війні, жертвам війни у Білоруському селищі Хатинь і концтаборі Саласпілс на території Латвії. Вінок пам’яті від України був встановлений у Мінську на Меморіалі білоруським воїнам, які загинули в Афганістані.

 

У Ризі відбулася дружня зустріч у Посольстві України в Латвійській Республіці, яке очолює Тимчасово Повірений у справах України у Латвійській Республіці Аліса Подоляк.

Під час поїздки відбулося обговорення ветеранами низки гострих питань з військової історії України. Зокрема зроблено порівняння масштабів трагедії у білоруському селищі Хатинь і українському населеному пункті Корюківці Чернігівської області у лютому-березні 1943 року, в якому за дві доби було знищено біля 7000 мирних мешканців. Також розглядався стан меморіалів у цих населених пунктах.

Крім виконання традиційних для України ритуалів пошани і пам’яті загиблим воїнам і жертвам війни, проведена програма сприяла підвищенню авторитету і іміджу України у Європейській спільноті.