Українські пошуковці передали останки білоруського прикордонника на Батьківщину

Дата: 16.07.2018 Переглядів: 53

Комітет Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників (організації, яка виступає соціальним партнером Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції) взяв участь в організації та проведенні урочистої передачі представникам Республіки Білорусь останків загиблого у часи Другої світової війни воїна-прикордонника.

“Останки загиблого прикордонника, уродженця Білорусі, молодшого сержанта Тимофія Морозова були знайдені пошуковцями благодійної організації  “Пошуковий загін “Зелена брама” та Центрального музею Державної прикордонної служби України під час проведення науково-пошукової експедиції біля села Підвисоке Новоархангельського району Кіровоградської області разом з 209-ма останками воїнів, які загинули в липні-вересні 1941 року”, – зазначив на урочистостях керівник української делегації, директор департаменту Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Сердюк.

Заступник голови Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь генерал-майор Володимир Моісеєнко подякував українським пошуковцям за те, що вони повертають з небуття тих, хто вважався зниклим безвісти, а українській стороні – за передачу останців земляка. Пізніше він повідомив, що оскільки ні архівних даних про Морозова, ні його родичів не було знайдено, то поховають його у братській могилі загиблих у роки війни прикордонників, долі яких невідомі, в селі Тарасово Мінської області.

Керівник благодійної організації “Пошуковий загін “Зелена брама” Анатолій Фартушний розповів журналістам, що сам Морозов – 1919 року народження, з села Судзиловичі Вітебської області. На сьогодні там залишилося всього три хати, але знайшлася бабуся, яка пам’ятає Тимофія і те, як його свого часу проводжали в армію.

Передавали прах білоруського прикордонника біля знака “Україна” на в’їзді в Ріпкинський район Чернігівщини.

Під час передачі вишукувалась  почесна варта,  пролунали державні гімни, виступили ветерани й діти. Українські прикордонники відзначили, що такий захід відбувається вперше за весь час існування незалежної України.