Українських вояків-марафонців зустрічали в Борисполі

Дата: 27.10.2017 Переглядів: 99

Українських воїнів АТО, які після поранень, тривалої реабілітації і тренувань брали участь в 42-му Марафоні Морської піхоти США, зустрічали сьогодні в аеропорту “Бориспіль” рідні, побратими, а також представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції на чолі із заступником Голови  Вячеславом Марченком.

Українська команда брала участь в марафоні вдруге. Шестеро українських учасників пробігли класичний марафон 42 км, інші – подолали 10-ти кілометрову дистанцію, а ще один подолав відстань на ручному велосипеді.

Підготовку наших спортсменів  здійснював офіс Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції Вадима Свириденка у співпраці із Міністерством оборони України, громадськими, благодійними організаціями та приватними підприємствами.

Один з учасників Марафону – Вадим Мазніченко – так поясняв свою участь в Марафоні: “Це не тільки перевірка себе, чи може людина з інвалідністю пробігти довгу дистанцію, але також моральна підтримка наших військових, які зараз лежать у шпиталях та проходять реабілітацію. Цим ми хочемо надихнути інших поранених, щоб вони не здавалися”.

А ще хлопці прагнули показати приклад іншим ветеранам – життя продовжується.

«Ми  хочемо присвятити цей марафон людям які уже не повернулись з АТО, як пам’ять ті хто зараз в госпіталях, щоб для них це було як стимул щоб піднятися», – говорить Вадим Свириденко.

«Це якась внутрішня мотивація, яка додає тобі якихось сил, тобто ти бачив, що в тебе можливості не обмежуються ні в чому – ти можеш це робити, і ти це робиш», – кажуть наші воїни-спортсмени.

Тож для ветеранів, це не стільки спорт заради результату, а спорт більше заради реабілітації.Тобто, найважливіше – це довести самому собі, що ти ще на щось здатен.  А підтримували їх у цьому  в американській столиці  представники української громади у США.

За час свого перебування у США  українські військові мали зустрічі зі своїми побратимами з інших країн, ознайомились з американськими реабілітаційними центрами, поспілкувались з українською громадою та волонтерами, які допомагають у лікуванні поранених українців.

 

 

 

 

 

 

 

Українські військові вкотре довели, що українці сильні духом, а Україна непереможна.

Як зустрічали переможців, дивиться відео на 5 телеканалі.