В Одесі майбутні офіцери вшанували пам’ять лейтенанта-десантника

Дата: 18.06.2019 Переглядів: 204

17 червня 2019 року курсанти факультету підготовки спеціалістів ДШВ Військової академії (м. Одеса) на «Трасі здоров’я», яка проходить уздовж Чорного моря провели спортивний забіг, з демонстрацією елементів військового багатоборства, на честь та в пам’ять про загиблого 8 грудня 2017 року від кулі ворожого снайпера в районі проведення АТО випускника вишу лейтенанта-десантника Федіра Караконстантина.

Традиційно захід розпочався з виконання присутніми Державного Гімну України та вшанування  хвилиною мовчання пам’яті кавалера ордена Богдана Хмельницького III ступеня лейтенанта Караконстантина Ф.Ф. та інших випускників вишу, які загинули під час російсько-української війни.

Підтримати курсантів прибув начальник Військової академії генерал-майор Олег Гуляк, заступник голови обласної ради Юрій Димчогло – земляк загиблого героя, брат Дмитро Караконстантин, представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук, волонтери, учасники АТО/ООС.

У своєму виступі Микола Сторожук закликав присутніх: «Давайте бути гідними наших героїв – земляків, передавати із покоління в покоління приклади їх самопожертви, самовідданних вчинків, патріотизму, мужності та військової доблесті». Звертаючись до курсантів він зазначив: «Ми впевненні, що ви своїм сумлінним навчанням, відповідальним виконанням службових обов’язків з гордістю та честю примножуватимете славні бойові традиції  прославленого вишу та Українського війська. Дякую за вірність військовій присязі та служіння Українському народові».

Протягом 8-кілометрового забігу курсанти десантники та морські піхотинці 3-го курсу факультету ДШВ, незважаючи на 30-градусну температуру повітря, демонстрували неабияку  міцність, витривалість та злагодженість дій підрозділу. Під заворожені погляди відпочиваючих та підбадьорені вигуки курсантів 4 курсу, запрошених гостей та оточуючих одеситів, майбутні офіцери виконували фізичну вправу «бурпі», тягли під гору вантажний автомобіль «КрАЗ», переносили надувний резиновий човен та здійснювали піднімання ящиків з під боєприпасів наповнених піском.

Після повноцінного виконання фізичних вправ десантники та морські піхотинці успішно здолали дистанцію і впевнено фінішували під схвальні оплески і вигуки оточуючих та маршову музику військового оркестру, де попали в обійми старшокурсників, друзів та рідних, які за них вболівали і підтримували.

Завершився захід символічною передачею курсантами 4 випускного курсу факультету ДШВ молодшим побратимам копії меча князя Святослава Хороброго, як символу перемоги над ворогами.

Фоторепортаж:https://odessa.online/v-odesse-ustroili-zabeg-pamyati-pogibshego-v-zone-ato-vypusknika-voennoj-akademii-foto-video/

Довідкова інформація:

20.06.2019 року о 16 годині 00 хвилин у Військовій академії відбудуться урочистості з нагоди відкриття Меморіалу загиблим в АТО/ООС випускникам вишу різних років.

21.06.2019 року о 10 годині 00 хвилин у Військовій академії відбудуться урочистості з нагоди випуску молодих лейтенантів.