В Одесі нагороджено волонтерів та ветеранів АТО

Дата: 07.09.2017 Переглядів: 148

В Одеському державному літературному музеї відбулося урочисте вручення державної нагороди України – відзнаки Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції».

Традиційно захід розпочався із виконання Державного Гімну України та вшанування хвилиною мовчання загиблих бійців і волонтерів.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов від іменні Президента України нагородив представників волонтерського руху Одеської області та висловив вдячність за їх патріотизм, самовідданість та жертовність.

«У світі не існує статистики людей, чиї життя були врятовані завдяки вашій роботі. Але я чудово усвідомлюю і дуже ціную ваш внесок у незалежність України. Завдяки вам у нашої країни є майбутнє», – зазначив він.

В числі нагороджених був волонтер батальйонів 28 окремої механізованої бригади Шум Олександр Петрович, батько героїчно загиблого 16 липня 2014 р. під с. Маринівка Донецької області кулеметника цієї ж бригади Віталія Шума, посмертно нагородженого орденом «За мужність» III ступеня. В м. Черноморськ Одеської області Iменем Віталія Шума названо вулицю.

В списках нагороджених була і відома волонтерка Світлана Колос, яка померла від важкого захворювання. Світлану дуже добре пам’ятають бійці батальйонів 28-ї, 72-ї, 92-ї окремих механізованих бригад, добровольчих підрозділів полку «Азов». Нагороду отримав батько Світлани В’ячеслав Олексійович Колос.

Присутні стоячи та з особливою шаною вітали батьків цих мужніх молодих людей.

Всього за сприяння Південного міжрегіонального сектору Державної служби України та Сектору державних нагород апарату Одеської ОДА було представлено та нагороджено відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» 36 волонтерів та ветеранів АТО, які здійснювали волонтерську діяльність, перебуваючи безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції.