Ветерана Другої Світової війни М. Шевченка вітаємо з ювілеєм

Дата: 07.12.2015 Переглядів: 295

Працівнии ОВУ у М.Ф.ШевченкаУ вихідні дні делегація працівників Ради Організації ветеранів України відвідали вдома свого колегу по Раді, ветерана Другої Світової війни, Михайла Філоновича Шевченка та поздоровили його з 85-річчям.

Син полка Михайло Шевченко Мішкольц Угорщина

У Михайла Філоновича яскрава фронтова біографія. У вересні 1943 років, під час боїв на Букринському плацдармі, йому вдалося умовити командира 561-ї окремої авіаційної ескадрильї зарахувати його на військову службу. Так 15-ти річний хлопець став сином полка, служив на посаді експедитора – листоноши, двічі був поранений. У складі ескадрильї брав участь у звільненні Східної Європи, дійшов до Будапешту та Відня.

Повернувшись після завершення війни додому, Михайло Шевченко пройшов важкий, але надзвичайно цікавий трудовий шлях у 66 років довжиною. Почав трудову біографію у Маріуполі на відбудові металургійного заводу. Після закінчення ФЗУ працював слюсарем-монтажником, бригадиром на коксохімічному заводі. У 1959 році перейшов на роботу у виконавчі структури місцевої влади, паралельно навчався у Маріупольському металургійному інституті, який закінчив у 1962 році за спеціальністю інженер-механіка.

Протягом 12-ти років працював заступником Голови Держкомітету України по праці, заступником міністра праці України.

Михайло Філонович Шевченко – автор майже 90 друкованих робіт з питань соціального розвитку районів України, ефективного розвитку та використання трудових ресурсів, подолання масштабних проблем, пов’язаних із ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Михайло Філонович Шевченко є кавалером п’яти орденів – Вітчизняної війни II ступеню, “За мужність” III ступеню, Трудового Червоного Прапору, “Знак Пошани”, 14-ти медалей, багатьох ветеранських відзнак.

Роботи М.Ф.ШевченкаСвого часу Михайло Філонович був у витоків створення Організації ветеранів України. І сьогодні ювіляр у бойовому строю – він член комітету ветеранів праці та дітей війни. А вільний час ветеран не дає відпочинку рукам, виготовляє справжні твори мистецтва.

Міцного здоров’я Вам, шановний Михайле Філоновичу!