Ветерану Другої світової війни Віктору Михалевичу – 100 років!

Дата: 16.04.2018 Переглядів: 61

15 квітня виповнилось сто років ветерану Другої світової війни Віктору Лук’яновичу Михалевичу.

Народився  Віктор Лук’янович 15 квітня 1918 року в селі Марянівка, що  на Вінничині. Рано втратив батьків. У 1938 році був призваний в армію до військ протиповітряної оборони.

Війну полк молодого солдата зустрів у Новоросійську, а згодом він був передислокований до Владикавказу для захисту міста з повітря.

У 43-му році Віктора Лук’яновича відправили на навчання в Баку в Зенітно-артилерійське училище. Але у зв’язку з коротким фронтовим життям танкістів його незабаром було переведено до Пушкінського танкового училища. Через вісім місяців навчання новоспечений командир танку Т-34 був знову на фронті.

Цитата з нагородного листа: “Командир танку Т-34 молодший лейтенант Віктор Лук’янович Михалевич в бою за населений пункт  Хаментувек (Польща), діючі у складі  танкового  взводу, ударом з  флангу сприяв захопленню залізничної станції, артскладу та ешелону з завантаженими боєприпасами, При цьому його танк знищив 2 кулемети та 6 транспортних засобів з вантажем  та 23 офіцера і солдатів противника.

27.01.1945 у бою за Орнонтовіце вогнем танка знищено одну польову та три зенітних гармати, до 35 ворожих солдатів і офіцерів.

За хоробрість і мужність в боях з німецько-фашистських загарбниками лейтенант Михалевич подається до нагородження  орденом Вітчизняної війни II ступеню“.

У лютому 1945 року Віктора Лук’яновича було важко поранено,

Після війни Віктор Лук’янович працював у архітектурній сфері.  За його участі  було створено багато скульптур.  Та серед найвідоміших – скульптурні композиції у Національному музеї  історії України у Другій Світовій війні.

Друзі, колеги,  рідні щиро вітають ветерана із 100-річним ювілеєм. Щастя й здоров’я Вам, шановний ювіляре!

Державна служба у справах ветеранів війни і учасників антитерористичної операції приєднується до поздоровлень і побажань.