Ветерани ВСВВ взяли участь у національно-патріотичних заходах на Сумщині

Дата: 16.04.2018 Переглядів: 149

Делегація Всеукраїнської Спілки ветеранів війни, яка є соціальним партнером Служби, у період з 11 по 12 квітня 2018 року здійснила робочу поїздку до  м. Охтирка та провела низку заходів спільно з регіональним підрозділом ВСВВ Охтирською міською організацією ветеранів війни та військової служби «Маю честь». На запрошення Спілки до заходу долучився  член Національної спілки кінематографістів України, заслужений артист України Вілорій Пащенко, який у фільмі «У бій ідуть лише старі» зіграв роль лейтенанта Воробйова.

Протягом двох днів ветерани ВСВВ та ветерани авіації Охирського гарнізону, а також запрошені гості взяли участь у заходах, присвячених пам’яті Леоніда Бикова та науково-практичній конференції з нагоди Всесвітнього дня авіації та космонавтики.

 Ветерани також відвідали  загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 5 міста Охтирка і провели зустріч зі школярами та педагогічним колективом. Гостей ознайомили з історією школи, з гордістю розповіли про випускників школи – учасників Революції гідності та АТО, а також здійснили цікавий екскурс шкільним музеєм бойової Слави.    

По завершенні офіційної частини заходу  ветерани поклали квіти до меморіальної дошки волонтеру і бійцю батальйону «Айдар» Сергію Пустовому, який  23  жовтня 2016 року загинув в зоні проведення АТО.

У с. Чернеччина Охтирського району ветерани взяли участь у церемонії покладання гірлянди до братської могили загиблих сельчан та квітів до пам’ятного знаку загиблим льотчикам у серпні 1943 року, які визволяли Охтирщину. У заході взяли участь школярі, вчителі, представники місцевих органів влади, військовослужбовці військової частини А 0563 та мешканці села.

Наступного дня  делегація ветеранів ВСВВ та Охтирського гарнізону взяла участь у поминальній панахиді за загиблими військово-службовцями усіх країн в Свято-Покровському кафедральному соборі. Після закінчення панахиди ветерани відвідали ЗОШ № 2 м. Охтирка, де провели урок мужності з учнями 7-9 класів та відвідали шкільний музей авіації та космонавтики.

По завершенні зустрічі в ЗОШ № 2 ветерани взяли участь в науково-практичній конференції, присвяченій Всесвітньому дню авіації та космонавтики, яка пройшла в клубі військової частини А0563.

У свою чергу, від імені Президії Спілки, Грежук В.Є. вручив почесні грамоти керівництву навчальних закладів міста Охтирка, вихованцям та керівникам гуртків науково-технічного напрямку Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді, а також командуванню військової частини А 0563.

 

 

 

 

 

Окремо було проведено нагородження залуженого артиста України В.І.Пащенка за його активну громадянську позицію, особистий вклад у підтримку ветеранського руху в Україні та військово-патріотичне виховання підростаючого покоління.

Після церемонії нагородження відбувся святковий концерт. Діти підготували дуже цікаву програму і дали можливість присутнім насолодилися чудовими виступами художньої самодіяльності у різних жанрах. Крім того, присутніх своїми виступами порадували Вілорій Пащенко та заслужений артист естради підполковник Мар’ян Пуляк.