ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ, ВІЧНА ШАНА ГЕРОЮ, ЯКИЙ ВОЮВАВ ТА ЗАГИНУВ ЗА УКРАЇНУ!

Дата: 22.10.2018 Переглядів: 101

17  жовтня 2018 року у день річниці загибелі на Сході України воїна-розвідника 10-го окремого мотопіхотного батальйону 59-ї ОМПБр  старшого солдата Миколи Руденка (“Рудік”) на фасаді Одеської загальноосвітньої школи №106 урочисто відкрито меморіальну дошку на честь героя.

Право відкрити меморіальну дошку було надано бойовому побратиму та однокласнику Миколи, які опікувались організацією та виготовленням меморіальної дошки.

В урочистій церемонії відкриття меморіальної дошки, окрім учнів школи та їх учителів, також взяли участь рідні та бойові побратими старшого солдата Миколи Руденка, однокласники, волонтери, представники громадськості та ветеранських організацій.

У своїй промові завідувач Південного міжрегіонального сектору Микола Сторожук від імені керівництва Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції висловив матері Наталі Петрівні та батькові Віктору Миколайовичу співчуття та щиру вдячність за виховання незламного патріота України, якого дуже цінили побратими за людяність та професіоналізм, та закликав учнів пам’ятати про подвиг розвідника та бути гідними героя-земляка.

Спогадами про Миколу як сумлінного учня та надійного друга з учнівською молоддю школи поділились його класний керівник Шипилова Надія Іванівна та друзі – однокласники, а як про відважного, вольового воїна, його доброту і розсудливість – бойові побратими.

Старший солдат Руденко Микола Вікторович (“Рудік”)

Загинув 17 жовтня 2017 р. в районі с. Павлопіль, Волноваський район, Донецька область, в ході веденні розвідки разом із побратимом підірвались на закладеному ворогом фугасі.

Указом Президента України № 42/2018 від 26 лютого 2018 року, “за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкового виконання військового обов’язку”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).