Відбулась нарада щодо питань соціального захисту учасників АТО Фастівщини

Дата: 15.08.2017 Переглядів: 40

За ініціативою виконувача обов’язків завідувача Сектору у Київській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Перебойчука М.В. у приміщенні Фастівської райдерадміністрації проведено робочу нараду щодо питань соціального захисту учасників АТО Фастівського району.

У нараді взяли участь районні начальник управління соціального захисту населення Перга В.М., військовий комісар Міщенко С.М., директор Фастівського міськрайонного центру зайнятості Барабаш В.О., голова асоціації учасників бойових дій та АТО Фастівщини Соловей Ю.В. та інші працівники соціальної сфери.

У ході наради представник Служби Перебойчук М.В. зауважив, що у зв’язку із продовженням військових дій на Сході України кількість учасників бойових дій постійно зростає. Всі вони перебувають під особистою опікою Президента України, Уряду та Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Проте, повернувшись додому, в першу чергу вони звертаються по допомогу до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання та військкоматів, звідки їх призивали на службу. “Це дуже вразлива категорія населення із загостреним почуттям справедливості. Деяким з них необхідно пройти курс психологічної реабілітації, щоб повернутись до звичного життя. Багатьом потрібний юридичний супровід для отримання гарантованих державою пільг. Тому нам, державним службовцям, необхідно з розумінням ставитись до бійців та їхніх сімей і зробити все можливе, щоб їх права та пільги були реалізовані в повній мірі”.

У свою чергу начальник управління соціального захисту Перга В.М. поінформувала про кількість учасників бойових дій, зокрема констатувала, що на даний час на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб перебуває 189 учасників бойових дій АТО, з них 8 інвалідів війни.

Під опікою районної ради перебуває 8 сімей, які мають статус сім’ї загиблого учасника АТО. Райдержадміністрація за рахунок місцевого бюджету надала матеріальну допомогу в розмірі 10 000 грн. кожній такій сім’ї, також слід зауважити, що додатково надано допомогу сільськими та селищними радами у межах фінансової спроможності.

Для отримання послуг з санаторно-курортного лікування упродовж поточного року звернувся 31 учасник бойових дій та 3 інваліди війни з числа постраждалих учасників АТО.

До 5 травня управлінням соціального захисту населення виплачено разову грошову допомогу 273 учасникам АТО у розмірі 327 660 грн.

Військовий комісар Фастівського району Міщенко С.М. повідомив, що з метою фінансового стимулювання громадян України на проходження військової служби за контрактом Фастівською райдержадміністрацією спільно з райрадою прийнято рішення щодо надання відповідної одноразової допомоги сім’ям контрактників в розмірі 20 000 гривень, яка сплачується після підписання контракту.

В ході наради обговорено питання працевлаштування та професійної адаптації бійців АТО. Директором Фастівського міськрайонного центру зайнятості Барабаш В.О. повідомила, що у 2016 році укладено договір з навчальним закладом ТСО «Фастівський автомобільно-дорожній технікум» на навчання професії водія за категоріями «С», «В», «Д», «Е» 21 учасника АТО на загальну суму 91 198 грн. У цьому році станом на 10.08.2017 на водіїв вже навчаються 17 учасників АТО, за навчання перераховано 66 500 грн., а відповідно до кошторису на дану програму заплановано до кінця поточного року витратити 77 852 грн.