Відбулася Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Визволення Кривбасу»

Дата: 17.08.2017 Переглядів: 77

Недалеко від с. Високе Поле (Криворізький р-н, Дніпропетровська область) відбулася Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Визволення Кривбасу».

Експедиція пройшла під керівництвом ВГО «Союз «Народна Пам’ять» за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Участь в експедиції взяли більше 90 осіб, серед яких пошукові загони ВГО «Союз Народна Память» (ВПК «Каховка», ГО «Обеліск», ІПО «Пошук-Дніпро», АМПО «Обеліск», «Оржиця», ГО «Вічно живим»), а також молодіжні загони (ВПК «Сокіл» м. Каховка та учні криворізьких шкіл № 90 та № 91).

За період проведення експедиції учасниками повністю було досліджено 6 полів на околиці с. Зелене Поле, знайдено останки 5-ти радянських солдатів і 10-ти солдатів Вермахту (6 з яких з особистими розпізнавальними знаками), виявлено більше 100 вибухонебезпечних предметів, які передані працівникам Криворізької ДСНС. Також виявлено багато цікавих знахідок періоду Другої світової війни.

Слід зазначити, що експедиція, була орієнтована не просто на пошук невідомих поховань, а й на реалізацію комплексного підходу до дослідження територій, на яких відбувалися бойові дії Другої світової війни – досконале вивчення та позначення на карті всіх виявлених артефактів, земляних інженерних споруд і поховань.

Роботи проводилися з використанням провідних методик криміналістики і геофізики. Новим також для пошуковців стало і застосування в роботі міні-екскаваторів, які значно спрощували пошукові роботи.

Можна з упевненістю заявити, що експедиція пройшла успішно. Пошуковці впоралися із запланованою роботою та визначили фронт робіт для наступних експедицій на даній місцевості.