Відкрилась експозиція мистецького проекту „Військово-польовий арт”

Дата: 28.12.2017 Переглядів: 56

26 грудня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулось урочисте відкриття експозиції мистецького проекту „Військово-польовий арт”.

Участь у відкритті взяв представник Північного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Олександр Алієв.

Автор і куратор цього проекту – сержант Національної поліції України, полку спецпризначення „Київ” Павло Ротар. Як розпов автор ідеї під час відкриття виставки, у серпні 2014 року він відправився добровольцем на Схід. Саме у зоні військового конфлікту Павло зіткнувся з реаліями військового побуту, зі специфічним, непритаманним для мирного життя середовищем. Його зацікавили використані атрибути війни – ящики з-під боєприпасів, різні гільзи, камуфльована тканина, тубуси від гранатометів та інше.

У той час у Павла Ротара виникла ідея створити із суто військових речей артоб’єкти. Він розповів, що основна ідея задуму – за допомогою поєднання мілітарних об’єктів із традиційним українським мистецтвом, показати, що прагнення до Життя – сильніше за силу Смерті.

На даний момент у проекті беруть участь понад 130 майстрів майже з усіх областей України, а сама виставка налічує більш ніж 300 унікальних експонатів.

Серед майстрів є кілька учасників АТО, які проходили службу у зоні бойових дій разом із автором ідеї. Нині, у рамках виставок проходять майстер-класи з різних видів народного мистецтва для дітей, ветеранів АТО, членів їх сімей та всіх охочих.