Відкриття виставки «УКРАЇНСЬКИЙ СХІД»

Дата: 16.02.2017 Переглядів: 221

17 лютого 2017 року об 11:00 в увідному залі головної експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27) відкрито виставку «Український Схід» та проведено зустріч з її героями і членами їхніх родин.

Це другий музейний проект, що висвітлює війну на Сході України. Перший, «Україна. Реалії сучасної війни», складався з десятьох виставок. За два з половиною роки співробітники музею зібрали понад 4 тис. автентичних музейних предметів. Половина з них експонуватимуться вперше.

Структурно виставка складається з розповідей про участь різних військових формувань, добровольчих батальйонів у бойових діях на Сході України впродовж 2014–2017 років. Також у символічні батальйони об’єднані капелани, медики, волонтери, військові журналісти. На знак вдячності за братню допомогу – «іноземний легіон», у якому нашу землю захищають білоруси, грузини, чеченці та представники інших народів.

Ідею виставки акцентують рядки Державного гімну України:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

         І покажем, що ми, браття, козацького роду.

Центральна композиція – «Хресний шлях» – уособлює криваву ціну, яку платить український народ за право вільно жити на своїй землі.

 

 

 

 

 

 

 

У долі кожної людини, кожного народу є свій хресний шлях, що крізь терни веде до істини.  На початку ХХІ століття судилося долати свій хресний шлях і українському народові. Він розпочався восени 2013 року на Майдані Незалежності, де українці заявили про право вільно жити на своїй, Богом даній, землі, і нині проходить охопленою полум’ям війни територією Донбасу. Проходить через страждання й очищення до свободи.

В основі композиції – карета швидкої допомоги 17-го батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади. Разом із солдатами вона пройшла «гарячими місцями» Луганської та Донецької областей, врятувала сотні поранених та вивозила тіла загиблих. Поруч – закривавлений одяг полеглих у 2014 році Героїв України генерал-майора Сергія Кульчицького, сержанта Олега Міхнюка, а також матеріали загиблих цієї зими Героя України капітана Андрія Кизила, розвідника Леоніда Проводенка, санінструктора Наталії Хоружої, сержанта Володимира Крижанського та ін.

Партнерами проекту виступили команда журналістів ТСН каналу «1+1» та волонтери гуманітарної місії «Чорний тюльпан».

 

Виставку відвідав директор департаменту по роботі з ветеранами війни та учасниками АТО державної служби у справах ветераніввійни та учасниками АТО Сергій Лапа, представники Служби.