Відзначення Дня українського миротворця

Дата: 17.07.2017 Переглядів: 221

Протягом 14-15 липня у м. Київ проходив міжнародний форум „Ветерани-миротворці за мир та взаєморозуміння”. Захід присвячений Дню українського миротворця, який щорічно відзначається 15 липня. У цьому році відзначається 25-а річниця початку участі підрозділів Збройних Сил України у миротворчих операціях і місіях.

Форум відбувся за ініціативи Всеукраїнської Спілки ветеранів війни та за підтримки Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО. Участь у форумі взяли представники органів державної влади, всеукраїнських громадських об’єднань ветеранів та воїни-миротворці з України, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Грузії, Польщі, Франції та інших країн

Мета форуму: поглиблення зв’язків з ветеранами-миротворцями різних країн світу задля розвитку подальшої співпраці, обміну досвідом участі у миротворчих операціях та соціального захисту миротворців.

У п’ятницю 14 липня, напередодні Дня українських миротворців, відбулися мітинг та церемонія покладання квітів до пам’ятного каменя, закладеного з нагоди відкриття Алеї ООН у  Києві.

У заході взяли участь перший заступник голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Ігор Мальцев, керівники міста, виконуюча обов’язки координатора системи ООН в Україні, голова Представництва дитячого фонду ООН в Україні Джованна Барберіс, представники ООН, учасники форуму, громадськість та ЗМІ.

Під час заходу з вітальним словом звернувся до присутніх перший заступник голови Служби Ігор Мальцев. „Це свято є свідченням глибокої поваги громадян України до учасників миротворчих операцій, ознакою нерозривного зв’язку усіх поколінь українських захисників миру на землі та пам’ятним днем, коли ми вшановуємо ветеранів, спадкоємців і продовжувачів славних бойових традицій” – зазначив він.

Перед учасниками виступив голова Ради Всеукраїнської Спілки ветеранів війни, генерал-майор запасу Володимир Попович, який підкреслив роль миротворців у сучасних умовах, подякував  іноземним гостям за підтримку України у її боротьбі за незалежність.

 

Наступного дня учасники форуму провели пленарне засідання, під час якого ознайомились з умовами та методами підготовки миротворців ЗСУ до участі у миротворчих місіях та операціях з підтримання миру.

Також для учасників форуму було організовано оглядові екскурсії по визначним місцям Києва, під час яких миротворці різних країн мали змогу поспілкуватися та розповісти про особливості соціального захисту учасників миротворчих операцій своєї держави.