Військово-морські сили України боронитимуть водні кордони держави

Дата: 04.07.2016 Переглядів: 162

Одещина стала південним форпостом оборони України після початку окупації Криму та агресії проти України з боку Росії. Про це заявив Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди святкування Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України  у неділю в Одесі.

“Саме одесити зруйнували російську концепцію побудови “Новоросії”, не піддалися на згенеровану Москвою сепаратистську пропаганду, продемонстрували та виявили зрілу громадянську позицію, чітко зайняли позицію на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності нашої держави”, – додав Президент.

Бронекатер 2

В рамках урочистостей Глава держави передав до ВМС два новозбудованих броньованих катери проекту “Гюрза-М” «Бердянськ» та «Акерман». Це перші броньовані катери українського виробництва, оснащені системами спостереження та розвідки і здатні знешкоджувати надводні та повітряні цілі.

Ім’я загиблого героя АТО Юрія Олефіренка присвоїв Президент України Петро Порошенко середньому десантному кораблю «Кіровоград»  5-ї бригади надводних кораблів Південної військово-морської бази ВМС ЗС України.

семья Олиференка

ОлифиренкоЮрій Олефіренко – уродженець села Криничувате Бобринецького району, Кіровоградської області. Він закінчив факультет спецназу Рязанського училища ПДВ і отримав призначення в 459-у окрему роту спеціального призначення, перший штатний підрозділ спецназу 40-ї армії в Афганістані.

В Україні Олефіренко все життя прослужив у частинах спецназу – в Кіровограді та Очакові. У серпні 2014 року він за власним бажанням був мобілізований до лав Збройних Сил України і призначений командиром 42-го батальйону територіальної оборони, а потім командиром 73-го морського центру спеціального призначення ВМС ЗС України. Разом зі своїми бійцями Олефіренко побував під Савур-Могилою, Іловайськом та в інших гарячих точках Донбасу.

Капітан I рангу Юрій Олефіренко загинув 16 січня 2015 року під час мінометного обстрілу під Маріуполем, героїчно прикривши своїм тілом трьох бійців. Під час евакуації до медичного закладу серце командира зупинилося. У нього залишилися дружина і дві доньки.

По завершенню урочистостей Глава держави нагородив військових моряків та морських піхотинців, які приймали участь в АТО, а також вручив ордери на службові квартири. Одержувачі квартир – учасники бойових дій, багатодітні сім’ї та сім’ї, в яких виховуються хворі діти.

наградасертификат на квартиру

Участь в урочистостях взяв завідувач сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Одеській області Микола Сторожук.