Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України» проходить на півдні країни

Дата: 03.04.2019 Переглядів: 155

02 квітня 2019 року у рамках Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» та з нагоди 75 річчя визволення південних областей України від нацистських окупантів відбулась зустріч ветеранів Миколаївської та Одеської областей.

Традиційно ювілейна зустріч проходить на кордоні сусідніх областей між населеними пунктами Коблево та Кошари, які з’єднує гребля Тилігульського лиману, та який в ніч на 2 квітня 1944 року успішно форсували війська 3-го Українського фронту.

Урочисті заходи розпочалися з вручення одеситами миколаївській делегації короваю, виконання присутніми Державного Гімну України та вшанування хвилиною мовчання загиблих (померлих) визволителів рідного краю.

В цих пам’ятних заходах поряд з ветеранами Другої світової війни прийняли участь ветерани-учасники бойових дій на території інших держав та учасники АТО/ООС на сході України.

Право першими звернутись до присутніх ветеранів та місцевих жителів було надано фронтовикам Другої світової війни: мешканцю м. Миколаєва, у часи війни командиру відділення кулеметників сержанту Лялькову Дмитру Володимировичу та одеситу, офіцеру-артилеристу Плотнікову Олексію Васильовичу.

У своєму виступі присутній на заході представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук засвідчив визволителям півдня України щиру і безмежну повагу: «Ви вистояли, не зламались і не здались та перемогли ненависний фашизм. Низький Вам уклін та дякуємо за мирне небо».

В подальшому атрибути Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» та копія штандарту 3-го Українського фронту і капсулу із землею з місць бойових дій миколаївцями були передані одеситам. Ветеранські організації Одещини гідно прийняли естафету та вже на першому етапі 10 квітня на однойменній площі звітуватимуть громаді Одеси про проведену роботу на честь  75 річчя визволення міста від нацистських окупантів.

Завершились заходи покладанням вінків та квітів до Меморіалу «412 береговій батареї» та пам’ятника «Григорівському десанту».