Вшанування памяті загиблих у Другій світовій війні на Хмельниччині

Дата: 04.09.2017 Переглядів: 21

Підписанням 2 вересня 1945 року Акту про беззастережну капітуляцію активного союзника нацистської Німеччини – Японії  покладено край Другій Світовій війни.

Напередодні річниці завершення найкривавішої війни в історії людства хмельничани вшанували пам’ять загиблих у Другій Світовій війні.

На Військовому кладовищі міста Хмельницького відбувся мітинг-реквієм з покладанням квітів до меморіалу та могил військовослужбовців, які загинули, захищаючи Батьківщину під час Другої світової війни.

У церемонії взяли участь представник Служби у Хмельницькій області Климюк М. С., представники органів місцевої влади, ветерани, жителі міста.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, після чого до меморіалу та могил героїв поклали квіти.

Мільйони українців у лавах Червоної Армії, Української Повстанської Армії, армій союзників поклали голови у боротьбі із фашизмом. Сотні тисяч загинули у концтаборах та були репресовані.

На військовому кладовищі покояться сотні тих, хто загинув, визволяючи місто від фашистів чи помер у військових шпиталях, які дислокувалися в місті. На території кладовища – чотири братські могили радянських воїнів, братська могила підпільників і партизан, три братські могили підпільників, сімсот дев’яносто одиночних могил воїнів.

Посеред кладовища, серед холодних могильних надгробків, зроблено воронку, ніби  утворену вибухом снаряда. В центрі – фігура вояка. Все що міг, він віддав за свою батьківщину, за мир на рідній землі. І тепер, перемагаючи біль, підняв голову, щоб в останнє глянути на цей прекрасний і жорстокий світ. А поряд – цілий ряд гранітних плит, на яких викарбовано імена тих бійців, які сплять тут, на цім вічнім привалі.

Вічна пам’ять Героям, низький уклін за мирне небо.