Життя після полону: досвід виживання та адаптації

Дата: 01.02.2018 Переглядів: 76

Під такою назвою сьогодні відбувся круглий стіл в інформаційному агентстві “УКРІНФОРМ” за ініціативи  офісу Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, які одержали поранення, контузію, каліцтво або інші захворювання під час участі в антитерористичній операції; громадського об’єднання  “Спілка ветеранів АТО” та Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

У засіданні та обговоренні актуальних питань, пов’язаних з адаптацією українських полонених, взяли участь Вадим Свириденко – Уповноважений Президента з питань реабілітації учасників АТО, представники державних органів, громадських об’єднань ветеранів війни та учасників АТО, психологи, юристи.

Вела засідання Наталія Зарецька, керівник Офісу Уповноваженого з питань реабілітації учасників АТО.

Як повідомляється на сайті інформаційного агентства, Україна отримала унікальний досвід, провівши реінтеграцію та постізоляційні заходи 73 громадян, звільнених з тюрем та катівень на території ОРДЛО.

Було відмічено, що світова практика роботи з людьми, які перебували в умовах примусової ізоляції, базується на фізіологічних та психологічних процесах з урахуванням специфіки політичних та соціальних умов. Україна не виняток. Проте вітчизняний досвід, якого до 2014 року практично не було, формувався спорадично в екстремальних умовах. Учасники підкреслили, що робота зі звільненими потребує системного і комплексного підходу. Становлення якого наразі і відбувається, загострюючи болючі та проблемні питання.

Йдеться, зокрема, про спроби стигматизації травматичного досвіду та інфантилізації звільнених через надання їм особливого статусу. Людині важливо повернути контроль над власним життям, відновити навички комунікації з суспільством, соціалізуватися. З подібними завданнями стикаються і учасники бойових дій, і люди, які мають травматичний досвід, не пов’язаний з бойовими діями.

Відео засідання дивиться на сайті УКРІНФОРМУ.

Нагадаємо, що Уряд прийняв рішення щодо соціальної підтримки громадян, звільнених з полону.