Артур Дерев’янко прозвітував про роботу Служби у 2016 році

Дата: 13.03.2017 Переглядів: 251

З метою інформування громадськості про результати діяльності Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції 10 березня 2017 року у Центральному будинку офіцерів Збройних   Сил  України  відбувся публічний звіт Голови  Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артура Дерев’янка.

Звіт відбувся за участю керівників структурних підрозділів Служби, керівників та представників громадських об’єднань ветеранів війни,  учасників АТО, активістів волонтерських організацій, представників засобів масової інформації.

На початку виступу  Артур Валентинович ознайомив присутніх із  історією створення державного органу та його  основними  завданнями.

Під час своєї промови Голова Служби за допомогою слайдів презентації «Звіт Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції за 2016 рік» охарактеризував роботу відомства впродовж минулого року з усіх стратегічних напрямків, детально зупинившись на бюджетних програмах, спрямованих на допомогу ветеранам війни у таких сферах, як санаторно-курортне лікування, психологічна реабілітація, надання допомоги центрами соціально-психологічної реабілітації, соціальна та професійна адаптація, протезування виробами за новітніми технологіями, забезпечення житлом тощо. Він звернув увагу присутніх на те, що фактично нові за багатьма напрямами програми, не зважаючи на організаційні та законодавчі  складнощі, були виконані в цілому у повному обсязі.

Очільник Служби надав докладну інформацію про роботу Единого реєстру учасників АТО, організацію роботи щодо надання статусу учасників бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги, взаємодії з органами влади та місцевого самоврядування  і громадськими пошуковими організаціями у питаннях увічнення пам’яті та пошуку загиблих та полонених. Зупинився на деяких проблемних  питаннях, зокрема, тих, що стосуються чіткої   взаємодії на державному рівні і   виконання норм законодавства щодо ветеранів війни на місцевому рівні в регіонах.

Учасникам зібрання було також представлено інформаційно-методичну брошуру для учасників АТО, військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей під назвою ”Пам’ятка учасникам АТО”, яка вийшла у 2016 році і стала результатом спільної роботи Служби, Міноборони, Мінсоцполітики та громадської організації  “Юридична Сотня”.

На завершення звіту, Артур Дерев’янко  висловив слова вдячності всім, хто словами і справами підтримував Службу та наголосив, що попри позитивні результати роботи в певних напрямках, залишаються ще проблеми, які повинні вирішуватися спільно, тому закликав всіх до співпраці.

Після закінчення доповіді та перегляду слайдів усі бажаючі мали можливість задати питання та отримати вичерпні відповіді на них від керівництва Служби.

На жаль, не всі змогли задати свої питання та висказати побажання. І це  не було зумовлено часом. Один з виступаючих, представившись головою громадського об’єднання “Новий вогонь”, а також – з посмішкою – ветераном війни, влаштував бійку з присутніми в залі керівниками громадських ветеранських об’єднань. Причиною цього стало непорозуміння у питанні так званих ”колорадських” стрічок, що активно використовуються путінською пропагандою нібито у підтримці волонтерського руху у країнах колишнього СРСР.  Прикро, що і деякі наші громадські активісти під навалою російської пропаганди, яка посилилася з початком війни, перестали вбачати різницю між кольорами георгійовської стрічки Російської імперії та Гвардійської стрічки на нагородах часів Другої Світової війни, як символу мужності захисників Вітчизни.  До речі, багато десятиліть ветерани тієї війни під час святкування Дня Перемоги не використовували такі стрічки.

Як з’ясувалося, винуватцем цієї мерзенної витівки з побиттям голови громадської ради при Міноборони  став відомий київський блогер, журналіст і громадський діяч Дмитро Різниченко. Вдарити  головою в обличчя  літнього генерала у відставці – це не робить йому честі ні як ветерану війни, ні як  представнику такої гуманної професії, як журналістика.

Можливо, в нього не вистачає аргументів, але здається, що це звичайнісінька підготовлена провокація, яку з радістю продемонструє своєму електорату російська пропаганда, і ветерани в Росії з жахом почують коментар про відношення сучасних ветеранів АТО до ветеранів старшого покоління, до пам’яті тих, хто захищав країну багато років тому. Або у черговий раз крики про те, що  “неонацисти б’ють ветеранів, ось як в Україні шанують ветеранів, які захищали Вітчизну від фашистів”. А мета цього – у роз’єднанні волонтерського руху, спотворенні патріотичного виховання. А вирішувати питання методом “суда Лінча” –  не вихід. Тож, будемо пильними.

Безумовно, є проблеми у питаннях фінансової державної підтримки громадських організацій. І Служба стоїть за переформатування цих відносин, запропонувавши конкурсний відбір проектів.

Разом із тим, сучасну молодь, яка сьогодні самовіддано захищає країну, благословили на подвиг саме їх сивочолі рідні. І в єднанні – наша сила.