Cлужба роз’яснює питання видачі „Посвідчення члена сім’ї загиблого” внутрішньо переміщеним особам

Дата: 14.02.2015 Переглядів: 1502

У зв’язку із численними зверненнями внутрішньо переміщених з окупованої території України осіб щодо виникнення труднощів під час оформлення „Посвідчення члена сім’ї загиблого”, з наданням статусу особи, на яку поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції роз’яснює алгоритм видачі даного посвідчення.

Відповідно до пункту 1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” до осіб, на яких поширюється чинність цього Закону належать, зокрема:

сім’ї військовослужбовців, які загинули (пропали безвісті) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або внаслідок виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків);

сім’ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) осіб, зазначених у пункті 1 частини першої статті 10 Закону, належать, зокрема діти, батьки, один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні.

Зазначаємо, що відповідно до пункту 7 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302, особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” видаються посвідчення з написом „Посвідчення члена сім’ї загиблого”. Дане посвідчення видається органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

Питання реєстрації внутрішньо переміщених осіб врегульовано Законом України „Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Відповідно до норм вказаного Закону, для підтвердження реєстрації зазначеним особам необхідно:

підтвердити факт внутрішнього переміщення довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 „Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції”. Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

звернутись до територіального підрозділу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції) для проставляння відмітки про реєстрацію місця проживання із зазначенням адреси фактичного місця проживання у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Після цього уповноважена особа територіального підрозділу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), вносить відомості про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Одночасно інформуємо, що дане роз’яснення носить інформаційний, рекомендаційний характер і не встановлює правових норм.