Допомога від НАТО учасникам АТО

Дата: 28.09.2016 Переглядів: 612

Урочиста церемонія передачі допоміжних пристроїв до протезних виробів компанії Ottobock, придбаних для трьох  учасників АТО за кошти НАТО в рамках проекту Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації відбулася 27 вересня 2016 р. у приміщенні Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

zasidannya Подія стала результатом взаємодії Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції з Агенцією НАТО з підтримки та постачання (NSPA) в Україні та реалізації Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та організацією НАТО про реалізацію співпраці у сфері медичної реабілітації.

novoe-yzobrazhenye1Модератором заходу виступив Артур Дерев’янко, Голова Служби. Він представив учасників церемонії, поінформував присутніх про проект реабілітації, який підтримується NSPA, подякував представникам Трастового фонду НАТО за допомогу українським воїнам та разом із п. Фредеріком  Пежо,  керівником секції Трастових фондів Агенції НАТО з підтримки та постачання, передав бійцям  подарунки від НАТО.

Унікальні допоміжні пристрої “Axon Hook” та захисні  рукавички “Axon Skin Prosthesis Glove”  отримали Дмитро Коваленко, Олександр Бродюк, Вячеслав Хільчишин, які постраждали   під час бойових дій на Сході нашої країни, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України.

novoe-yzobrazhenyeВідмінність пристрою “Axon Hook” в тому, що він забезпечує універсальність протезу та застосування всіх видів хватів. Ця насадка дозволяє виконувати роботи, які вимагають підвищеної точності (робота голкою), забезпечує міцність хвату (робота викруткою, долотом, молотком тощо), дозволяє міцно тримати предмети з різних матеріалів та різноманітних форм, що прискорює освоєння повного спектру дрібної моторики верхніх кінцівок та допомагає виконувати всі можливі маніпулятивні рухи.

Звертаючись з подякою до бійців, п. Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр  України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сказала: “Завдяки нашій співпраці з НАТО, учасники АТО зможуть отримати нову якість життя. Сподіваюся, у вашому житті почнеться новий етап. Ці пристрої  дадуть вам можливість відчувати себе впевненіше”.

protezni-prystrojiГолова Служби Артур Дерев’янко додав: “Цим пристроєм можна брати навіть голку, монети. Контакти, які тут є, підлаштовуються до основного протезу, і людина своєю думкою керує цим протезом”. “Служба і надалі буде наполегливо працювати з НАТО, іншими організаціями, щоб жоден поранений боєць не залишився без нашої допомоги”, – сказав він, коментуючи подію, в інтерв’ю журналісту “Урядового кур’єра“.

Участь у церемонії вручення також взяли  Сергій Устименко,  заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції,  Марк  Опгенорт, заступник директора Офісу зв’язку НАТО в Україні, представники Трастового Фонду НАТО, Кабінету Міністрів України, які у своїх виступах підкреслили значимість спільних зусиль у сфері реабілітації учасників АТО, говорили про достроковість проектів, відмітили єдність всіх країн НАТО щодо надання допомоги Україні.

Після урочистої церемонії вручення комплектуючих виробів учасникам АТО відбулася прес-конференція для представників ЗМІ. Подія викликала неабияку зацікавленість журналістів. Варто сказати, що були присутні понад 20 представників вітчизняних засобів масової інформації.

Подивитись відео церемонії можна на 5 каналі,  на сайтах телеканалів та інформагентств.

Всім представникам ЗМІ висловлюємо щиру подяку!