Ю. Корсунов: ініціативи ветеранських організацій у будівництві житла для воїнів АТО

Дата: 27.09.2016 Переглядів: 218

Під час чергової процедури видачі правовстановлюючих документів на землю харківським учасникам АТО, яка відбулася у приміщенні Харківської облдержадміністрації, керівник обласного сектору Державної служби України у справах ветеранів і учасників антитерористичної операції Юрій Корсунов звернувся до народного депутата Ірини Луценко з проханням посприяти в розробці механізму державної підтримки програм будівництва індивідуального житла для воїнів АТО.

korsunov«Харківщина – та область, де кращі результати в Україні в питаннях забезпечення соціальних гарантій ветеранам АТО. У тому числі, в нас найбільше видано наказів і найбільше отримано земельних ділянок. Але не у всіх з нас є кошти, щоб побудувати житло на цій землі. Не хотілося б, щоб хлопці продали свої ділянки за безцінь», – зазначив Юрій Корсунов. Він пояснив: облдержадміністрацією спільно з громадськими організаціями, що об’єднують воїнів АТО, вже розроблено кілька обласних програм, однак для вирішення питання потрібна й допомога держави.

На зустрічі з воїнами АТО керівник Харківської ОДА  Юлія Світлична та народний депутат Ірина Луценко обговорили актуальні проблеми учасників АТО, зокрема, щодо ініціатив у сфері будівництва житла для учасників АТО.

Ірина Луценко запевнила, що готова надати підтримку такої ініціативи. «Цікаво було б на базі Харківської області зробити пілотний проект: розробити типові проекти забудови, опрацювати, які необхідні будівельні матеріали, і так далі. Тобто зробити цей проект універсальним, щоб поширити його на всю Україну, – сказала народний депутат. – Маючи такі універсальні моделі, ми можемо закласти частину фінансування через Державний фонд регіонального розвитку. Це буде розумно, централізовано та контрольовано. Тому ми домовилися з Харківською обласною адміністрацією: з них – модель, а з народних депутатів – зміни в законодавстві та робота з виконавчою владою на рівні Кабміну. Усе це дуже реально, все це можна буде відчути вже через пару місяців».

Юлія Світлична у свою чергу запевнила, що ХОДА готова активно включитися в процес вирішення питання, яке порушили учасники АТО. «У нас налагоджена дійсно конструктивна робота з громадськими організаціями ветеранів АТО. Механізми, які вони пропонують, ми обробляємо, поєднуємо із законодавчим нормативним полем і або пропонуємо органам влади вищого рівня для розробки, або ж на своєму рівні відповідальності впроваджуємо всі ті механізми, що від нас залежать, – пояснила глава області. – Не всі завдання ми можемо вирішити на місцевому рівні, і тут дуже добре та якісно включаються механізми взаємодії з народними депутатами України. Ми добре взаємодіємо з народним депутатом Іриною Степанівною Луценко, яка допомагає Харківській області по ряду питань. Ми спільно реалізуємо кілька проектів, і питання, що сьогодні було порушене воїнами АТО, також втілюватиметься в життя».

Довідка. Харківська область знаходиться серед лідерів в Україні за кількістю земельних ділянок, що видані учасникам АТО. З липня 2014 року до Головного управління Держгеокадастру в Харківській області надійшло 3489 заяв від учасників АТО на оформлення земельних ділянок, і вже видано 3116 дозволів на розробку документації із землеустрою ділянок загальною площею 3855,86 га.

Дивиться відео на сайті Харківської ОДА