І знову маємо роз’яснювати (щодо сюжету на “ТСН. 1+1”)

Дата: 16.07.2015 Переглядів: 627

15 липня (з повтором 16.07.) у вечірньому випуску програми “ТСН” телеканалу “1+1” показано сюжет про пораненого під Мар’янкою бійця АТО Віктора Жукова, якому ампутували обидві ноги.

Анонсуючи цей сюжет, ведуча “ТСН” знову перекручує інформацію, нібито держава відсторонилася від допомоги пораненому бійцю: “В Одесі усім миром збирають гроші на протезування героя”.

Безумовно, заслуговують на слова глибокої вдячності ти, хто надає допомогу нашим бійцям. Але ж існує і державна допомога. І досить відчутна. Ми з’ясували – Віктору надали всю необхідну інформацію.

Шановні журналісти! Не лякайте громадськість. В суспільстві і так дуже напружена атмосфера. А піаритись на постраждалих бійцях – гріх. Сумно.

Для тих, хто сприймає інформацію, роз’яснюємо, що Служба є виконавцем державної програми „Забезпечення протезуванням та ортезуванням виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок”.

Ми готові протезувати ВСІХ – незалежно від статусу, від того, у якій частині людина несе військову службу, чи це мобілізований, чи доброволець. Зараз в столичному опіковому центрі знаходиться кіровоградець Вадим Довгорук. У молодого чоловіка три складних ампутації, тож готуємо до протезування.

Думаєте, що ці мужні чоловіки морально знищені, адже замість кохання, весілля, діток стали людьми з фізичними обмеженнями? Вони – не здаються, знають, що в них ще все буде. Потрібен час, щоб сприйняти себе нового, так би мовити, примиритися з тим, чого вже не бути й брати по максимуму те, що тобі доступне. Повірте, такий психологічний злам переживає кожен по-своєму. Найгірший варіант – випивка, тимчасове забуття. Треба шукати опору в родині, дітях, шукати справу.

4b205722d34a944b2f2a0c6878410eadПриклад Олександра Чалапчія з Ульяновки (на знімку) – гідний наслідування. Він вклав кошти, компенсовані державою, в нове обладнання для випуску брикетів із соломи. Словом, показав всім й насамперед собі – життя продовжується!

До речі, в Україні є досить гарні протезні підприємства, де безкоштовно для бійця можна отримати електронні протези.

Треба сказати, що імпортні протези дуже коштовні. Ми вже писали, що Служба розробила і cприяла внесенню змін до діючої постанови Уряду щодо збільшення розміру грошової допомоги для протезування за кордоном з 500 до 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, де також передбачено оплату витрат на заміну куксоприймача та оплату післягарантійного ремонту протезного виробу. Уряд погодився з пропозицією Служби, і постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 465 затверджено збільшення цієї суми до 1 млн. 96 тис. грн.

З цією інформацією, а також з коментарями і роз’ясненнями можна і необхідно ознайомитись на офіційному веб-сайті Служби www.dsvv.gov.ua, на тематичному банері “Протезування та технічні засоби реабілітації”.

Шановні журналісти! Зараз настав час об’єднатись і допомагати. Тільки так ми зможемо перемогти як зовнішнього ворога, так і внутрішні негаразди.