Київський Центр медико-психологічної реабілітації надає допомогу воїнам АТО

Дата: 21.06.2017 Переглядів: 1890

Нещодавно фахівці Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  відвідали Державну установу “Інститут медицини праці Національної академії медичних наук України”, де їм було презентовано умови та методики психологічної реабілітації учасників АТО, які проходять лікування у Центрі медико-психологічної реабілітації для постраждалих в зоні АТО.

Цей Центр створено на базі  Клініки ДУ “Інститут медицини праці НАМН” згідно Угоди про співпрацю між Міністерством оборони, Прикордонною службою, СБ України  та Інститутами Академії медичних наук України  у жовтні 2014 року. Для лікування  постраждалих бійців Клінікою установи виділено Центру 40  ліжок. У Центрі проходять реабілітацію пацієнти з різних регіонів України.

Патологія, з якою пацієнти спрямовуються до Центру, це – стани після гострої реакції на стрес з різноманітними синдромами: інсомнічним, астено-депресивним, тривожно-депресивним, тощо; посттравматичний стресовий розлад, проявами якого є часткова або повна соціальна дезадаптація, нестійкість психіки (розгубленість, негативізм, суїцидальні думки, нервові зриви, прояви жорстокості), втома, апатія, порушення сну, пам’яті, шлунково-кишкові, урологічні та сексуальні розлади, професійні та соціальні конфлікти; стани після закритих черепно-мозкових травм: струс головного мозку, акубаротравми, мінно-вибухові травми, тощо.

Високоспеціалізована медична допомога  надається  фахівцями вищої та першої категорії, докторами та кандидатами медичних наук за спеціальностями: неврологія, терапія, психотерапія, медична психологія, дерматологія, офтальмологія, отоларингологія, стоматологія, алергологія, пульмонологія, кардіологія. За необхідністю, залучається консультативна допомога інших установ системи НАМН.

На базі Клініки   використовується    багаторівневий  комплекс саногенних заходів із застосуванням медико-психологічних, психотерапевтичних, медикаментозних і немедикаментозних методів, включаючи різноплановий фізіотерапевтичний комплекс: електропроцедури (електросон, іонофорез, озокерит, УВЧ, Д’Арсонваль, магнітолазер, ампліпульс, ІКВ тощо), бальнеотерапія (підводний душ-масаж, хвойно-сольові ванни), кисневий коктейль, інгаляції, ЛФК, масаж, рефлексотерапія, пневмопресінг, ударно-хвильова терапія.

З Центром постійно співпрацюють 20 провідних наукових співробітників Інституту психології  імені Г.С. Костюка НАПН – психологи, психотерапевти, які мають досвід роботи з військовою травмою.  Вони на волонтерських засадах надають психологічну допомогу із застосуванням таких методів, як: КПТ-терапія, ДПДТ, психодрама, символ драма, гештальттерапія, арт-терапія, бодінаміка, біосугестивна терапія тощо. Робота проходить індивідуально та групами.

В Центрі запроваджено застосування сучасного унікального обладнання за методикою  «TOMATIS» (нейро-сенсорна стимуляція) для корекції тривожних, депресивних станів, розладів сну, підвищення пластичності роботи головного мозку тощо (на головному фото).

Крім того, співпраця з громадськими організаціями дає можливість тим, хто перебуває в Центрі, відвідувати концерти, театри, різноманітні соціальні, спортивні заходи,  майстер-класи з арт-терапії, прослуховувати лекції з профорієнтації, спілкуватися з побратимами, які проходили реабілітацію раніше.

Вже понад рік Центр залучає до роботи з постраждалими  бійцями спеціалістів з канистерапії (лікування за допомогою спеціально навчених собак).

За час існування Центру проліковано понад 600 осіб. Набутий досвід медико-психологічної  реабілітації, комплексний підхід та потужна клінічна база забезпечує позитивні результати лікування  та  відновлення стану психічного здоров’я учасників АТО.

 

 

Для того, щоб потрапити до Центру на реабілітаційний курс необхідно мати:

  1. Посвідчення учасника бойових дій та військовий квиток.
  2. Направлення до Центру: дійсним військовослужбовцям – від керівництва або медичного відділу військового підрозділу; демобілізованим – від лікаря за місцем проживання або реєстрації (дільничний терапевт, невропатолог, психіатр тощо).

Центр знаходиться у м. Києві за адресою: вул. Саксаганського, 75

тел. для довідок: (044)289-65-30, (050)325-82-66 (Ксенія Борисівна).